Software House Warszawa, firma programistyczna

Project Manager, firma programistyczna
Poznaj nas
Katarzyna Lamczyk
Telefon
+48 577 99 34 34
Email
info@sopchy.com
Software House Sopchy Warszawa

Zakres prac Software House - Firma programistyczna - Warszawa

Software House (firma programistyczna) zajmuje się tworzeniem dedykowanego oprogramowania. W porównaniu do agencji interaktywnych, pracownicy software house'u mają szeroki zasób wiedzy technologicznej. Jednak zespół software house'u składa się nie tylko z programistów. Do stworzenia dobrego oprogramowania potrzebne są również osoby z innymi umiejętnościami, takimi jak analityka biznesowa czy doradztwo. Profesjonalny software house oprócz samego stworzenia aplikacji, przeprowadzi Cię przez cały proces jej tworzenia.

Jakie typy oprogramowania są kreowane w naszym Software House’ie w Warszawie?

Oprogramowania tworzone w naszym software housie to aplikacje mobilne i aplikacje webowe.

Aplikacja webowa (lub inaczej aplikacja internetowa) otwiera się tak jak strona internetowa w przeglądarce internetowej (t.j. Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari). Do skorzystania z funkcji aplikacji webowej wystarczy tylko dowolne urządzenie z dostępem do internetu.

Aplikacja mobilna to aplikacja, którą instalujemy na wybranym urządzeniu mobilnym, przeważnie z Google Play czy App Store. Dzięki temu aplikacja może wykorzystywać zasoby naszych smartfonów, na przykład pamięć wewnętrzną, aparat, mikrofon, lokalizację czy możliwość pracy w trybie offline.

Najczęściej tworzymy obydwie wersje aplikacji, które są wewnętrznie zintegrowane poprzez REST API. Doskonałym przykładem takiego rozwiązania stanowi Facebook - aplikacja, z której można korzystać za pomocą przeglądarki internetowej lub na smartfonie i tablecie po wcześniejszej instalacji.

Jakich języków oprogramowania i technologii używa nasz Software House Warszawa?

Podczas gdy wdrażamy projekt aplikacji webowej, podstawę aplikacji webowej i komunikację z bazą danych opieramy przede wszystkim na językach JavaScript i PHP. Dodatkowe języki oprogramowania również są zawsze używane, jednak w znacznie mniejszym stopniu. W przypadku baz danych polegamy na MySQL, PostgreSQL, SQLite, Firebase i innych. W niektórych przypadkach (jeżeli jest to korzystne dla projektu i klienta) obsługujemy frameworki takie jak Laravel, Symfony, Vue.js czy React.js. i inne.

Do tworzenia aplikacji mobilnych wykorzystujemy technologie Xamarin czy React Native (która jest systematycznie rozbudowywana przez Facebook Inc. - firmę odpowiedzialną za stworzenie takich projektów jak Facebook App, Instagram oraz WhatsApp). Dzięki tym relatywnie nowym narzędziom możemy stworzyć hybrydowe aplikacje mobilne, które są kompatybilne z systemami operacyjnymi Android i iOS. W ten sposób możemy znacznie obniżyć koszt tworzenia aplikacji, jako że szacuje się, że tylko 30% kodu to kod natywny, czyli indywidualny dla każdego z systemów. Z kolei 70% kodu to kod współdzielony. Jeżeli chodzi o aplikacje mobilne, języki oprogramowania, z których korzystamy to głównie Java, JavaScript, Python, Kotlin, Swift.

Wsparcie i opieka programistyczna w Sopchy Software House