Facebook Pixel
Sopchy logo blackSopchy logo whitePlac przed Kielecką Katedrą i Pałacem Biskupów Krakowskich w Kielcach.

Kielce - tutaj projektujemy aplikacje, strony internetowe i sklepy internetowe

Będziesz w okolicy? Zapraszamy na kawę!

Poznaj Kielce

Kielce to średniej wielkości miasto będą stolicą województwa świętokrzyskiego. Jest położone pomiędzy Krakowem, a Warszawą. Liczba mieszkańców przekracza aktualnie 193 000 osób. To właśnie w Kielcach mieści się jedno z biur naszego software house. Jeżeli mieszkasz lub prowadzisz w Kielcach swoją firmę i chcesz porozmawiać o możliwościach współpracy, skontaktuj się z nami i umów na spotkanie.

1.Gospodarka w Kielcach

Kielce to dobre miejsce do prowadzenia biznesu o charakterze krajowym lub międzynarodowym. Prawdopodobnie słyszałeś o osobach takich jak Michał Sołowow lub Krzysztof Klicki. Obaj przedsiębiorcy pochodzą z Kielc. Ponadto w naszym mieście swoje siedziby mają firmy takie jak Cersanit, Kolpolter, Barlinek, NSK, SHL czy Grupa Vive.

Poruszając temat gospodarki i przedsiębiorczości nie sposób pominąć Targów Kielce. Jest to jeden z dwóch w Polsce i trzeci w Europie organizator targów, wystaw, konferencji i kongresów.

2. Co warto zobaczyć w Kielcach?

Będąc w Kielcach koniecznie zajrzyj na nasz deptak - ul. Sienkiewicza (w lato osobiście polecamy lody w "Novej"). Następnie możesz udać się pod Pałac Biskupów Krakowskich i do pobliskiego parku. Jeśli lubisz piękne widoki odwiedź również Rezerwat przyrody Kadzielnia. To niezwykłe miejsce w pobliżu centrum miasta, w którym można oderwać się od codzienności podziwiając skały kamieniołomu, zwiedzając jaskinię czy korzystając z podniebnej tyrolki. Amfiteatr Kadzielnia to również jedno z głównych miejsc wydarzeń kulturalnych w Kielcach. Warto również wyjechać poza granice miasta i poznać piękną okolicę Kielc. Na rodzinne piesze wędrówki polecamy Góry Świętokrzyskie oraz Święty Krzyż. Osoby interesujące się historią zdecydowanie powinny odwiedzić zamek w Chęcinach czy Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. W okolicach Kielc znajdziesz również mnóstwo atrakcji dla dzieci, m.in Jurapark w Bałtwowie, Park Rozrywki i Miniatur w Krajnie czy Oceanika w Zagnańsku.