Facebook Pixel
about-logo

Funkcjonalne i bezpieczne aplikacje mobilne, tworzone dla systemów Android, iOS oraz HarmonyOS.

Planowanie i projektowanie aplikacji mobilnych Kielce

Zapewniamy kompleksowe wsparcie w zakresie planowania funkcjonalności oraz architektury aplikacji mobilnych.

 

Pomożemy Ci przygotować projekt graficzny aplikacji lub interaktywne makiety, oparte o standardy UX i UI.

planowanie aplikacji mobilnej przez zespół w Kielcach

Wdrożenia aplikacji mobilnych Kielce

Wdrażamy logikę aplikacji mobilnej oraz jej kolejne widoki. Następnie dodajemy funkcje aplikacji oraz integracje z zewnętrznym API.

 

Przed opublikowaniem produkcyjnej wersji aplikacji, przeprowadzamy testy manualne w środowisku testowym.

wdrożenie aplikacji mobilnych

Rozwój i wsparcie aplikacji mobilnych w Kielcach

Rozwijamy aplikację o kolejne funkcjonalności, odświeżamy szatę graficzną lub wdrażamy integrację z zewnętrznym oprogramowaniem, np. aplikacją webową czy sklepem internetowym.

 

Dla aplikacji mobilnych, które wymagają szczególnej opieki, możemy zaoferować stałe lub okresowe wsparcie 24/7.

rozwój aplikacji mobilnej

Potencjał aplikacji mobilnych w biznesie

ZAANGAŻOWANIE UŻYTKOWNIKÓW

Dane z raportu Digital 2023 wykazują, że użytkownik urządzeń mobilnych spędza na nich średnio 5h 3 min dziennie z czego 92,3% czasu jest poświęca na korzystanie z aplikacji mobilnych. Jeszcze w roku 2022 czas korzystania z urządzeń mobilnych był o 34 minuty krótszy względem roku 2023.

POPULARNOŚĆ APLIKACJI ANDROID I iOS

W roku 2023 użytkownicy urządzeń mobilnych instalowali aplikacje 260 mld razy. Jest to 2% więcej niż w roku 2022. Obecnie na rynku systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych dominują Android 73,6% oraz iOS 25,2%. Mimo kolosalnej różnicy udziału w rynku przychody generowane przez użytkowników iOS są nie różnią się znacząco od tych generowanych przez użytkowników Androida. Pozostałe systemy operacyjne notują ~1% udziału.

sopchy pattern
programiści Sopchy

3 kluczowe kwestie związane z projektowaniem aplikacji #Kielce

Aplikacje webowe (internetowe) i aplikacje mobilne są bardzo rozbudowanym pojęciem. Poniżej przygotowaliśmy listę trzech podstawowych aspeków na które warto zwrócić uwagę podczas planowania, wyceniania oraz wdrażania projektu.

1. Technologie wykorzystane do budowy aplikacji mobilnej

W oparciu o rodzaj aplikacji, jej przeznaczenie i budżet sugerujemy wybór technologii, które naszym zdaniem najlepiej sprawdzą się w projekcie. Najważniejszymi czynnikami są między innymi: wydajność, funkcjonalność, elastyczność, skalowalność oraz możliwość rozwoju. Aby uniknąć problemów z aktualizacją i rozbudową w następnych latach w większości przypadków sugerujemy wykorzystanie popularnych lub nowych, ale szybko zyskujących popularność rozwiązań takich jak React Native i Flutter.

2. Wydajność aplikacji webowych oraz mobilnych

Na finalny czas ładowania się aplikacji wpływają głównie: wydajność samej aplikacji oraz dostępne zasoby infrastruktury IT (czyli moc obliczeniowa serwera). Słabo zoptymalizowane procesy mogą obciążać infrastrukturę, co prowadzi do zwiększenia kosztów utrzymania. Dlatego kluczowe jest odpowiednie zaprojektowanie architektury aplikacji oraz optymalizacja kodu.

3. Metodyka pracy nad aplikacjami stosowana przez Software House Sopchy

Podczas tworzenia aplikacji webowych i aplikacji mobilnych preferujemy metodykę Scrum / Agile. Odpowiednio zastosowana pozwala na stosunkowo szybką i elastyczną realizację projektu. Ogólnie rzecz biorąc polega ona na zebraniu listy funkcji aplikacji webowej lub aplikacji mobilnej, określeniu ich priorytetu i przystąpieniu do pracy, która dzieli się na tak zwane "sprinty". Każdy "sprint" trwa zazwyczaj od 1 do 4 tygodni i wnosi kolejne działające funkcje dostępne dla użytkowników. Po każdym sprincie zleceniodawca z zespołem programistów omawiają wprowadzone zmiany i określają nowe cele oraz ich priorytet.