Facebook Pixel
about-logo

Tworzymy nowoczesne i bezpieczne aplikacje mobilne dla systemów operacyjnych Android, iOS oraz HarmonyOS.

Analizy przedwdrożeniowe oraz specyfikacje aplikacji mobilnych

Zapewniamy kompleksową pomoc w planowaniu funkcjonalności oraz architektury aplikacji mobilnej.

 

Możemy również stworzyć pełny projekt graficzny lub interaktywną makietę aplikacji mobilnej, z uwzględnieniem najnowszych standardów UX i UI.

planowanie aplikacji mobilnej

Wdrożenia aplikacji mobilnych

Programujemy logikę aplikacji mobilnej i tworzymy jej widoki. Dodajemy dedykowane funkcjonalności oraz integracje z zewnętrznym API.

 

Zanim wdrożymy wersję produkcyjną aplikacji mobilnej, przechodzi ona szereg testów manualnych w środowisku testowym.

wdrożenie aplikacji mobilnych

Rozwój i wsparcie techniczne aplikacji mobilnych

Rozwijamy aplikacje, dodając nowe funkcjonalności, aktualizujemy szatę graficzną, wdrażamy skrypty do komunikacji z zewnętrznym oprogramowaniem - takim jak aplikacja webowa czy platforma e-commerce.

 

Aplikacje mobilne, które wymagają szczególnego nadzoru, mogą otrzymać od nas stałe lub tymczasowe wsparcie 24/7.

rozwój aplikacji mobilnej

Potencjał aplikacji mobilnych w biznesie

ZAANGAŻOWANIE UŻYTKOWNIKÓW

Dane z raportu Digital 2023 wykazują, że użytkownik urządzeń mobilnych spędza na nich średnio 5h 3 min dziennie z czego 92,3% czasu poświęca na korzystanie z aplikacji mobilnych. Jeszcze w roku 2022 czas korzystania z urządzeń mobilnych był o 34 minut krótszy względem roku 2023.

POPULARNOŚĆ APLIKACJI ANDROID I iOS

W roku 2023 użytkownicy urządzeń mobilnych instalowali aplikacje 260 mld razy. Jest to 2% więcej niż w roku 2022. Obecnie na rynku systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych dominują Android 73,6% oraz iOS 25,2%. Mimo kolosalnej różnicy udziału w rynku przychody generowane przez użytkowników iOS są nie różnią się znacząco od tych generowanych przez użytkowników Androida. Pozostałe systemy operacyjne notują ~1% udziału.

sopchy pattern
programiści Sopchy
Proces tworzenia aplikacji mobilnych

Analiza przedwdrożeniowa i specyfikacja aplikacji mobilnej

Pierwszy kluczowy krok w kierunku stworzenia aplikacji mobilnej to poznanie Twoich potrzeb i oczekiwań. Po ich określeniu będziemy mogli podpowiedzieć Ci, jakie rozwiązania i technologie wybrać. W przypadku aplikacji mobilnej ważne są jej funkcjonalności, design, przeznaczenie i charakterystyka grupy docelowej.


Pomożemy Ci przygotować brief aplikacji mobilnej, który ułatwi oszacować budżet i czas realizacji projektu. Krótka specyfikacja aplikacji pomoże nam wyodrębnić jej priorytety i zaplanować kolejność prac.

Plan wdrożenia aplikacji mobilnej

Po ustaleniu, jakie funkcjonalności będzie posiadać aplikacja mobilna, wspólnie stworzymy plan ich wdrożenia. Zwykle prace dzielimy na mniejsze części, tak zwane sprinty. W każdym sprincie wdrażamy kolejną funkcję, według listy priorytetów ustalonej z klientem.

Design aplikacji mobilnej

Podczas tego etapu przygotowujemy projekt graficzny aplikacji mobilnej, dzięki któremu możemy zobrazować, jak będą działać poszczególne funkcjonalności. Pozwala nam to wyeliminować część poprawek przed programowaniem aplikacji, co z kolei przyspiesza czas realizacji. To również czas na dopracowanie szaty graficznej aplikacji mobilnej. Jeśli posiada wizualizację sprawdzamy, czy jest ona zgodna ze standardami UX i UY. Jeśli jej nie posiada, tworzymy projekt graficzny od podstaw.

Development

To głównie czas pracy programistów, którzy dokładają wszelkich starań, aby przełożyć Twój pomysł i design na funkcjonalne i intuicyjne rozwiązanie w wybranej technologii. Deweloperzy tworzący aplikację zapoznają się z projektem już od momentu jego planowania. Dzięki temu dobrze znają jego specyfikę.

Testy aplikacji mobilnej

Wykonujemy wiele testów manualnych. Pozwala nam to wyeliminować błędy w aplikacji mobilnej. Sprawdzamy również czy aplikacja spełnia wszystkie standardy bezpieczeństwa.

Wdrożenie produkcyjne

Gdy mamy pewność, że z aplikacji mogą korzystać już użytkownicy, wdrażamy ją na wersję produkcyjną. Możemy też pomóc Ci skonfigurować Twoją aplikację w panelu Google Play i AppStore.

Wsparcie techniczne

Gwarantujemy wsparcie techniczne w zakresie obsługi i ciągłości działania projektu. Możemy również zająć się rozbudową aplikacji o nowe funkcjonalności.