Facebook Pixel
about-logo

Tworzymy nowoczesne i bezpieczne aplikacje mobilne dla systemów operacyjnych Android, iOS oraz HarmonyOS.

Planowanie i projektowanie aplikacji mobilnych

Zapewniamy kompleksowe wsparcie w zakresie planowania funkcjonalności oraz architektury aplikacji mobilnych.

 

Tworzymy również projekty graficzne lub interaktywne makiety aplikacji mobilnych uwzględniając kluczowe elementy UX i UI.

planowanie aplikacji mobilnej

Wdrożenia aplikacji mobilnych

Programujemy logikę oraz tworzymy widoki aplikacji mobilnych. Wdrażamy zaawansowane funkcje oraz integracje z zewnętrzymi API.

 

Przed wdrożeniem wersji produkcyjnej aplikacji mobilnej wykonujemy testy manualne oraz udostępniamy projekt w środowisku testowym.

wdrożenie aplikacji mobilnych

Rozwój i wsparcie aplikacji mobilnych

Dodajemy nowe funkcjonalności, odświeżamy szatę graficzną, tworzymy skrypty do komunikacji z zewnętrznym oprogramowaniem - na przykład z aplikacją webową lub sklepem internetowym.

 

Dla aplikacji mobilnych wymagających wyjątkowej opieki możemy zaoferować stałe lub okresowe wsparcie 24/7.

rozwój aplikacji mobilnej

Potencjał aplikacji mobilnych w biznesie

ZAANGAŻOWANIE UŻYTKOWNIKÓW

Dane z raportu Digital 2022 wykazują, że użytkownik urządzeń mobilnych spędza na nich średnio 4h 48 min dziennie z czego 92,5% czasu jest poświęca na korzystanie z aplikacji mobilnych. Jeszcze w roku 2021 czas korzystania z urządzeń mobilnych był o 37 minut krótszy względem roku 2022.

POPULARNOŚĆ APLIKACJI ANDROID I iOS

W roku 2021 użytkownicy urządzeń mobilnych instalowali aplikacje 230 mld razy. Jest to 5,5% więcej niż w roku 2020. Obecnie na rynku systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych dominują Android 70,74% oraz iOS 28,54%. Mimo kolosalnej różnicy udziału w rynku przychody generowane przez użytkowników iOS są nie różnią się znacząco od tych generowanych przez użytkowników Androida. Pozostałe systemy operacyjne notują ~1% udziału.

sopchy pattern
programiści Sopchy
Proces tworzenia aplikacji mobilnych

Dokładne poznanie potrzeb lub specyfikacji aplikacji mobilnej

Rozmowa o Twoich potrzebach i oczekiwaniach to pierwszy ważny krok w kierunku stworzenia aplikacji mobilnej. Znając je będziemy mogli podpowiedzieć Ci, które rozwiązania będą dla Ciebie najlepsze. Oprócz samych funkcji i wyglądu aplikacji mobilnej bardzo ważne jest jej przeznaczenie i charakterystyka grupy docelowej.


Chętnie pomożemy Ci przygotować brief aplikacji mobilnej. Wspólnie zwrócimy uwagę na to, co jest priorytetem dla aplikacji, a co dodatkowym elementem. Na podstawie zebranych informacji oszacujemy również wymagany budżet i czas realizacji projektu.

Plan wdrożenia aplikacji mobilnej

Po określeniu wszystkich funkcjonalności aplikacji mobilnej, wspólnie ustalimy plan ich wdrożenia. Zazwyczaj dzielimi cały proces na mniejsze części tzw.: sprinty. Na tym etapie ustalamy cały plan wdrożenia w czasie, biorąc pod uwagę priorytety ustalone wspólnie z klientem.

Design aplikacji mobilnej

Na tym etapie tworzymy wstępny projekt graficzny aplikacji mobilnej, który pozwala nam zwizualizować jak będą działać poszczególne funkcje. Dzięki temu możemy wyeliminować część poprawek na etapie wdrożenia, co przyspieszy czas realizacji.

 

Jest to również moment na dopracowanie szaty graficznej aplikacji mobilnej. Jeśli projekt nie posiada makiety graficznej, tworzymy ją od podstaw. Jeśli makieta już istnieje sprawdzamy czy jej układ jest dopasowany względem UX i UI.

Development

Jest to przede wszystkim czas pracy programistów, którzy dokładają wszelkich starań, aby przełożyć design oraz Twój pomysł na funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie technologiczne. Deweloperzy, którzy budują aplikację, zapoznają się z nią już na etapie planowania i tworzą projekt aż do samego końca. Dzięki temu znają jego specyfikę.

Testy aplikacji mobilnej

Przeprowadzamy szereg testów manualnych. Dzięki temu możemy od ręki wyeliminować błędy w aplikacji mobilnej. Weryfikujemy również czy aplikacja spełnia standardy bezpieczeństwa.

Wdrożenie produkcyjne

Kiedy upewnimy się, że z aplikacji mogą korzystać już docelowi użytkownicy, wdrażamy ją na wersję produkcyjną. Jeżeli będzie taka potrzeba, pomożemy Ci skonfigurować Twoją aplikację w panelu Google Play czy App Store.

Wsparcie techniczne

Zapewniamy wsparcie techniczne w zakresie obsługi, ciągłości działania projektu. Oferujemy również pomoc w rozbudowie aplikacji mobilnych o nowe funkcje.