Facebook Pixel
Sopchy logo blackSopchy logo whiteBrama Żuraw i kamienice nad rzeką Motławą i Gdańsku.

Gdańsk - tworzymy aplikacje mobilne, strony internetowe i sklepy internetowe

oraz prowadzimy kampanie reklamowe dla klientów z Gdańska.
Poznaj uroki miasta wolności.

Poznaj Gdańsk

Gdańsk jest miastem uznawanym za stolicę województwa pomorskiego. Dzięki ogromnemu portowi handlowemu jest uznawany za ważny ośrodek gospodarki morskiej. Gdańsk razem z Gdynią i Sopotem tworzą aglomerację zwaną Trójmiastem. Miasto uznawane jest za światowe centrum handlu bursztynem - to w Gdańsku odbywają się największe na świecie międzynarodowe targi bursztynu. Nasz software house i agencja interaktywna świadczy swoje usługi dla firm i biznesów z Gdańska.

1.Z czego słynie Gdańsk?

Gdańsk jest miastem uznawanym za stolicę województwa pomorskiego. Dzięki ogromnemu portowi handlowemu jest uznawany za ważny ośrodek gospodarki morskiej. Gdańsk razem z Gdynią i Sopotem tworzą aglomerację zwaną Trójmiastem.

Miasto uznawane jest za światowe centrum handlu bursztynem - to w Gdańsku odbywają się największe na świecie międzynarodowe targi bursztynu. Nasz software house i agencja interaktywna świadczy swoje usługi dla firm i biznesów z Gdańska.

2. Co warto zwiedzić w Gdańsku?

Gdańsk jest przepełniony zabytkami z różnych stylów architektonicznych. Do tych najważniejszych, które są wizytówką miasta należą Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna czy Żuraw. Nie można pominąć również latarni morskiej w Gdańsku, z której zobaczysz zachwycający widok na Port Gdański, Westerplatte oraz całą Zatokę Gdańską.

3. Najpiękniejsze plaże w Gdańsku

Gdańsk odwiedzany jest nie tylko ze względu na piękne budowle, ale również plaże na których można podziwiać uroki Morza Bałtyckiego lub aktywnie spędzić czas. Najczęściej odwiedzana przez turystów jest plaża Brzeźno, przy której znajduje się 140 metrowe molo. Turyści również chętnie wypoczywają na kąpielisku Jelitkowo - miejscu z wieloma atrakcjami, restauracjami i miejscami do relaksu i rekreacji.