Zakres prac Software House - Firma programistyczna - Gdańsk
Software House to taka firma programistyczna, która tworzy dedykowane oprogramowanie. Należy również wspomnieć, że proces tworzenia nie opiera się wyłącznie na zaprojektowaniu i wdrażaniu aplikacji. Inaczej niż w agencjach interaktywnych, zespół software house’u ma zaawansowaną wiedzę programistyczną. Złożony proces tworzenia aplikacji wymaga jednak udziału wielu specjalistów z różnych dziedzin, na przykład konsulting czy analiza biznesu. Dobry software house charakteryzuje się tym, że nie tylko stworzy aplikację, ale również pokieruje Cię przez proces realizacji Twojego projektu.
Jakie typy oprogramowania tworzy nasz Software House?
Nasz software house projektuje aplikacje webowe jak oraz aplikacje mobilne.
Aplikacja webowa (internetowa) otwiera się zupełnie tak jak każda inna strona internetowa, czyli w przeglądarce internetowej (Safari, Google Chrome, IE, Opera, Mozilla Firefox). Aby ją uruchomić, potrzebujesz więc tylko urządzenia, które jest podłączone do internetu.
Aplikacja mobilna musi być pobrana i zainstalowana na konkretnym urządzeniu mobilnym (np. z Google Play lub App Store). Dzięki temu aplikacja może uzyskać dostęp do poszczególnych funkcji i zasobów smartfona, co daje użytkownikowi więcej możliwości. Między innymi może połączyć aplikację z pamięcią wewnętrzną, mikrofonem, swoją lokalizacją, itp.
Każdego dnia projektujemy zarówno aplikacje mobilne, jak i aplikacje webowe, które są wewnętrznie zintegrowane przez REST API. Czołowym przykładem aplikacji, która działa w obydwu wersjach, jest Facebook, aplikacja której wersja webowa może być otwarta w przeglądarce, a wersja mobilna pobrana na smartfon lub tablet.
Jakich języków programowania i technologii używa się w Software House'ie w mieście Gdańsk?
Tworząc aplikacje webowe, przeważnie wybieramy języki PHP i JavaScript, które stanowią fundament aplikacji i integracji z bazą danych. Oczywiście stosujemy również inne języki programowania, które dobieramy w zależności od funkcji i przeznaczenia aplikacji. Jeżeli chodzi o bazy danych, to najczęściej korzystamy z MySQL, PostgreSQL, SQLite, Firebase. Zdarza się, że stosujemy również frameworki (Laravel, Symfony, Vue.js, React.js.), ale tylko wtedy kiedy klient uzna to za opłacalne).
Natomiast jeżeli realizowany projekt dotyczy aplikacji mobilnej, preferujemy technologie Xamarin oraz React Native (systematycznie rozbudowywaną przez Facebook Inc. - twórcę Facebook App, Instagram czy WhatsApp). Co do języków programowania dla aplikacji mobilnych głównie wybieramy Java, JavaScript, Python, Kotlin i Swift. Dzięki tym rozwiązaniom możemy tworzyć aplikacje hybrydowe, czyli takie, które są dopasowane zarówno z systemem operacyjnym Android, jak i iOS. Tworząc taki projekt aplikacji, możemy zmniejszyć koszt całego projektu aplikacji, ponieważ 30% kodu to kod natywny (pisany pod konkretny system operacyjny), natomiast około 70% kodu może być współdzielone przez obydwa systemy.