Tworzenie stron internetowych - Gdańsk
Spersonalizowana strona internetowa zwiększa skuteczność działań marketingowych. Jest to realne narzędzie reklamowe, które wspomaga budowę i rozwój marki. Niezależnie od rozmiaru firmy bardzo ważne jest, aby jej strona internetowa opierała się o najnowsze trendy UX i UI i była połączeniem estetyki i intuicyjnej struktury. Ważne są również działania klienta na Twojej stronie internetowe, które przynoszą potencjalny zysk dla Twojego biznesu. Dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę na zwiększenie liczby wszelkich konwersji. W trakcie realizacji strony internetowej warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Poniżej przygotowaliśmy ich listę, która pomoże Ci przygotować projekt przynoszący realne korzyści dla Twojego biznesu. Pamiętaj, że poziom projektu strony internetowej często porównywany jest do poziomu Twoich usług.
1. Pierwsze odczucie po załadowaniu strony internetowej
Każdy odbiorca wyrabia sobie opinię na temat Twojej strony internetowej w ciągu 5 sekund. Podstawą dobrego wrażenia jest profesjonalny i atrakcyjny design. Użytkownik najpierw zwróci uwagę na walory wizualne strony internetowej, dopiero po kilku sekundach zapozna się z jej treścią. Bardzo ważna jest również szybkość ładowania strony internetowej. Jeżeli nie uda Ci się zrobić dobrego wrażenia, użytkownik uzna przeglądanie Twojej strony za stratę czasu i spadają Twoje szanse na konwersje (sprawdź, czym są konwersje w podpunkcie drugim).
2. Konwersje (interakcja z klientem) na stronie internetowej
Chcesz wiedzieć co to takiego konwersja? Jest to każde działanie użytkownika wykonane na Twojej stronie internetowej. Ilustrując, klient odwiedza Twoją stronę internetową, zapisuje się do newslettera, pisze na live czacie z pracownikami, dzwoni do biura lub wysyła maila z prośbą o wycenę Twoich usług. Wszystkie wymienione czynności to właśnie konwersje, a każda z nich zbliża użytkownika do Twojej oferty. Zadaniem programisty, który tworzy stronę internetową, jest przygotowanie projektu, który pomnaża ilość konwersji.
3. Responsywna strona internetowa
Standardem jest tworzenie stron internetowych kompatybilnych z urządzeniami mobilnymi. Biorąc pod uwagę, że ponad 80% ruchu w internecie generują użytkownicy tabletów i smartfonów, Twoja strona internetowa musi poprawnie wyświetlać się na urządzeniach mobilnych. W przeciwnym razie narazisz swoją firmę na utratę klientów, którzy zniechęceni stroną, poszukają ofert u konkurencji. Osoba która zajmuje się tworzeniem Twojej strony powinna przetestować ją na wszystkich najnowszych urządzeniach mobilnych, a także na różnych przeglądarkach internetowych (np. Safari, Chrome, Opera,Edge) i systemach operacyjnych (iOS, Android).
4. Optymalizacja SEO (Search Engine Optimization)
Wyświetlenie się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania w Google wymaga odpowiednich działań optymalizujących stronę internetową pod kątem SEO. To właśnie od tych działań zależy pozycjonowanie naturalne Twojej strony. Jeżeli umieścisz na niej oryginalne treści i będziesz je często aktualizować, roboty indeksujące Google uznają Twoją stronę za wartościową i będą chciały ułatwić użytkownikom dostęp do niej. Dlatego wyświetlą ją wyżej w wyszukiwarce. Równie ważne jest umieszczanie fraz kluczowych w nagłówkach na stronie internetowej (h1,h2,h3,h4,h5,h6). Powiedzmy, że masz w ofercie tworzenie stron internetowych, wówczas w h2 lokujesz frazę
Nie jest łatwo pojawić się w czołówce wyników w skali krajowej. Chociaż jest to możliwe,wymaga dużego nakładu czasu i pracy. Znacznie prostsze i korzystniejsze dla Twojego biznesu może okazać się pozycjonowanie lokalne, na konkretny obszar lub miasto (np. strony internetowe Gdańsk), gdzie konkurencja jest mniejsza. W pozycjonowaniu naturalnym pomagają również linki kierujące do naszej witryny - mogą znajdować się na innych stronach WWW (najlepiej o podobnej tematyce) lub wewnątrz naszej strony internetowej. Spójrz na przykład oferty dotyczącej zaprojektowania sklepu internetowego - sklepy internetowe Gdańsk.
5. Źródła ruchu na stronie internetowej
Jest wiele droższych, tańszych, a nawet darmowych opcji reklamy dla Twojej strony internetowej. Patrząc na profil swojej branży zastanów się, jakie będą dla Ciebie rzeczywiście korzystne i zamiast stanowić duże obciążenie finansowe, przyniosą realne korzyści. Między innymi możesz zastosować wyżej wymienioną optymalizację strony internetowej względem SEO i wzmocnić swoje pozycjonowanie naturalne. Możesz również wykupić sponsorowane linki w wyszukiwarce, reklamy banerowe na innych witrynach, reklamy na YouTube czy w mediach społecznościowych. Kolejny sposób reklamy to prowadzenie profilu na Facebooku czy Instagramie i innych social mediach. Istotna jest również poczta pantoflowa, czyli polecenia zadowolonych klientów.
6. Analiza zachowań odwiedzających
Większość użytkowników stron nie zagłębia się w treści znajdujące się na stronach internetowych. Potwierdza to Google Analytics oraz inne urządzenia które “śledzą” zachowanie użytkowników. Urządzenia te podają informację o źródłach wizyty, czasie jaki odwiedzający spędził w poszczególnych zakładkach, jakie konwersje wykonał czy jaka była jego lokalizacja. Dane te są ważne dla dalszego rozwoju naszej strony. Jeżeli chcesz wiedzieć jeszcze więcej, przygotujemy dla Ciebie skrypt, który zachowuje nagrania wideo okna przeglądarki użytkowników na stronie internetowej.
7. Utrzymanie i bezpieczeństwo strony internetowej
Błędem jest lekceważenie serwera, na którym znajduje się strona internetowa. Pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność tworzenia kopii zapasowych plików i baz danych (minimum raz dziennie) oraz cena ich przywrócenia (powinno być to darmowe). Fundamentalne znaczenie ma również ilość pamięci RAM oraz pojemność dysku. Odpowiedni serwer to nie tylko płynne działanie strony internetowej, ale również bezpieczeństwo właściciela strony oraz użytkowników.