Facebook Pixel
about-logo

Efektywne strony internetowe dopasowane względem SEO w Gdańsku.

Planowanie i projektowanie stron internetowych Gdańsk

Pomożemy Ci wybrać szatę graficzną i zdecydować o układzie strony. Doradzimy jaką domenę i serwer wybrać.

 

Planując stronę internetową kierujemy się głównie potrzebami Twojej firmy oraz planem marketingowym.

zespół omawiający projekt strony internetowej

Tworzenie stron internetowych Gdańsk

Tworzymy kompleksowo strony internetowe. Wdrażamy szatę graficzną, indywidualne funkcje i różne integracje.

 

Po zatwierdzeniu projektu migrujemy stronę na docelową domenę i serwer. Przeprowadzamy też szkolenie z zakresu obsługi i edycji treści na stronie internetowej.

programista tworzy stronę internetową
Rozwój i wsparcie stron internetowych w Gdańsk

Tworzymy kolejne zakładki, aktualizujemy szatę graficzną, dodajemy zaawansowane funkcjonalności, np. kreator oferty.

 

Dla stron internetowych, które wymagają wyjątkowego nadzoru, możemy zaproponować stałą lub okresową opiekę 24/7.

wdrażanie nowych funkcji na stronie internetowej

Potencjał stron internetowych

WYSOKA DOSTĘPNOŚĆ STRON INTERNETOWYCH

Każdy potencjalny klient może zapoznać się z Twoją aktualną ofertą, realizacjami, cennikiem przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

ZASTOSOWANIE W MARKETINGU

Skuteczna strona internetowa jest ważnym narzędziem wykorzystywanym w marketingu. Znajduje swoje zastosowanie między innymi w pozycjonowaniu, Google Ads, mediach społecznościowych oraz marketingu szeptanym.

sopchy pattern
programiści Sopchy

7 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o stronie internetowej (dla wnikliwych)

Doskonale wiemy i rozumiemy, że nie każdy ma czas zapoznać się ze szczegółami programowania (szczególnie jeśli prowadzi własną firmę). Dla tych którzy przed zaprojektowaniem strony internetowej chcą pobieżnie zapoznać się z jej najważniejszymi aspektami, przygotowaliśmy spis 7 najważniejszych rzeczy, z którymi warto się zapoznać.

1. Pierwsze wrażenie po załadowaniu strony internetowej

Miło nam powitać Cię w gronie 15% odwiedzających naszą stronę, które czytają ten tekst. Każdy odbiorca wyrabia sobie opinię na temat Twojej strony internetowej w ciągu 5 sekund. Jeżeli nie uda Ci się zrobić dobrego wrażenia, wówczas użytkownik uzna przeglądanie Twojej strony za stratę czasu i spadają Twoje szanse na konwersje (sprawdź, czym są konwersje w podpunkcie drugim).

2. Konwersje (interakcja z klientem)

Chcesz wiedzieć co to takiego konwersja? Jest to każde działanie użytkownika wykonane na Twojej stronie internetowej. Ilustrując, klient odwiedza Twoją stronę internetową, zapisuje się do newslettera, pisze na live czacie z pracownikami, dzwoni do biura lub wysyła maila z prośbą o wycenę Twoich usług. Wszystkie wymienione czynności to właśnie konwersje. Zadaniem programisty, który tworzy stronę internetową, jest przygotowanie projektu, który pomnaża ilość konwersji.

3. Responsywność

Naszym standardem jest tworzenie stron internetowych kompatybilnych z urządzeniami mobilnymi. Biorąc pod uwagę, że prawie 80% ruchu w internecie generują użytkownicy tabletów i smartfonów, Twoja strona internetowa musi poprawnie wyświetlać się na urządzeniach mobilnych. W przeciwnym razie narazisz swoją firmę na utratę klientów, którzy zniechęceni stroną poszukają ofert u konkurencji. Osoba, która zajmuje się tworzeniem Twojej strony, powinna przetestować ją na wszystkich najnowszych urządzeniach mobilnych, a także na różnych przeglądarkach internetowych (np. Safari, Chrome, Opera, IE) i systemach operacyjnych iOS).

4. Optymalizacja SEO (Search Engine Optimization)

Wyświetlenie się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania w Google wymaga odpowiednich działań optymalizujących stronę internetową pod kątem SEO. To właśnie od tych działań zależy pozycjonowanie naturalne Twojej strony. Jeżeli umieścisz na niej oryginalne treści i będziesz je często aktualizować, roboty indeksujące Google uznają Twoją stronę za wartościową. Równie ważne jest umieszczanie fraz kluczowych w nagłówkach na stronie internetowej (h1,h2,h3,h4,h5,h6). Powiedzmy, że masz w ofercie tworzenie stron internetowych, wówczas w h2 lokujesz frazę:

strony internetowe Gdańsk

Nie jest łatwo pojawić się w czołówce wyników w skali krajowej. Chociaż jest to możliwe, wymaga dużego nakładu czasu i pracy. Znacznie prostsze i korzystniejsze dla Twojego biznesu może okazać się pozycjonowanie lokalne (np.: strony internetowe Gdańsk)

Pozycjonowanie lokalne (np. strony internetowe Gdańsk), gdzie konkurencja jest mniejsza. W pozycjonowaniu naturalnym pomagają również linki kierujące do naszej witryny - mogą znajdować się na innych stronach WWW (najlepiej o podobnej tematyce) lub wewnątrz naszej strony internetowej. Spójrz na poniższy przykład oferty dotyczącej zaprojektowania sklepu internetowego:

5. Źródła ruchu na stronie internetowej

Jest wiele droższych, tańszych, a nawet darmowych opcji reklamy dla Twojej strony internetowej. Patrząc na profil swojej branży, zastanów się, jakie będą dla Ciebie rzeczywiście korzystne i zamiast stanowić duże obciążenie finansowe, przyniosą realne korzyści. Między innymi możesz zastosować wyżej wymienioną optymalizację strony internetowej względem SEO i wzmocnić swoje pozycjonowanie naturalne. Możesz również wykupić sponsorowane linki w wyszukiwarce, reklamy banerowe na innych witrynach, reklamy na YouTube czy w mediach społecznościowych. Kolejny sposób reklamy to prowadzenie profilu na Facebooku czy Instagramie i innych social mediach. Istotna jest również poczta pantoflowa, czyli polecenia zadowolonych klientów.

6. Analiza zachowań odwiedzających

Większość użytkowników stron nie zagłębia się w treści znajdujące się na stronach internetowych. Potwierdza to Google Analytics oraz inne urządzenia, które “śledzą” zachowanie użytkowników. Urządzenia te podają informację o źródłach wizyty, czasie, jaki odwiedzający spędził w poszczególnych zakładkach, jakie konwersje wykonał czy jaka była jego lokalizacja. Dane te są ważne dla dalszego rozwoju naszej strony. Jeżeli chcesz wiedzieć jeszcze więcej, przygotujemy dla Ciebie skrypt, który zachowuje nagrania wideo okna przeglądarki użytkowników na stronie internetowej.

7. Utrzymanie i bezpieczeństwo strony internetowej

Błędem jest lekceważenie serwera, na którym znajduje się strona internetowa. Aby nie zagłębiać się w tajniki SySOps i DevOps.Pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność tworzenia kopii zapasowych plików i baz danych (minimum raz dziennie) oraz cena ich przywrócenia (powinno być to darmowe). Fundamentalne znaczenie ma również ilość pamięci RAM oraz pojemność dysku.