Facebook Pixel
Sopchy logo blackSopchy logo whiteSoftware house - biuro

Czym jest Software House?

Software House Software House to firma, która tworzy dedykowane oprogramowanie. Zespół software house’u posiada znaczną, zaawansowaną wiedzę technologiczną, co odróżnia go od agencji interaktywnych. Jednak w software house spotkamy nie tylko programistów. W dość skomplikowanym procesie tworzenia aplikacji biorą udział również osoby odpowiedzialne za analitykę biznesową, doradztwo czy marketing internetowy. W profesjonalnym software house'ie nie tylko tworzy się aplikację, ale również przeprowadza klienta przez cały proces tworzenia.

Jakie rodzaje oprogramowania tworzy nasz Software House?

Nasz software house tworzy zarówno aplikacje webowe jak i aplikacje mobilne.

Aplikacja webowa (inaczej zwana aplikacją internetową) jest otwierana jak pozostałe strony internetowe za pomocą przeglądarki internetowej (takiej jak Google Chrome, Mozilla Firefox czy Safari). Aby korzystać z funkcji aplikacji webowej wystarczy włączyć ją na urządzeniu z dostępem do internetu.

Aplikację mobilną trzeba zainstalować na wybrane urządzenie mobilne, na przykład przez Google Play, App Store, App Gallery. Takie rozwiązanie jest korzystne dla użytkownika ponieważ aplikacja ma łatwiejszy dostęp do zasobów swojego smartfona (pamięci wewnętrznej, aparatu, mikrofonu, lokalizacji czy możliwości pracy offline) z poziomu samej aplikacji.

Na co dzień bardzo często tworzymy obie wersje aplikacji (mobilną i webową), posiadające wewnętrzną integrację poprzez REST API. Najlepszym przykładem takiej aplikacji jest Facebook, który oferuje nam aplikację webową oraz mobilną, którą można pobrać i zainstalować na swoim smartfonie czy tablecie.

Z jakich języków oprogramowania i technologii korzysta nasz Software House? #Trójmiasto

Do tworzenia projektów webowych używamy przeważnie PHP i JavaScript. Inne, pomocnicze języki programowania również są wykorzystywane, jednak to właśnie PHP i JavaScript stanowią bazę aplikacji webowej i komunikacji z bazą danych. Co do baz danych stosujemy między innymi MySQL, PostgreSQL, SQLite, Firebase. W konkretnych przypadkach (kiedy jest to korzystne dla klienta) wykorzystujemy frameworki takie jak Laravel, Symfony, Vue.js oraz React.js.

Natomiast podczas realizacji projektów aplikacji mobilnych, zazwyczaj bazujemy na technologii Xamarin oraz React Native, która regularnie rozwijana jest przez Facebook Inc. (firmę która stworzyła czołowe projekty mobilne takie jak Facebook App, Instagram czy WhatsApp). Te stosunkowo innowacyjne narzędzia umożliwiają nam budowę hybrydowych aplikacji mobilnych, czyli takich które są spójne zarówno z systemem operacyjnym Android jak i iOS. Wówczas koszt całego projektu może zostać zmniejszony, ponieważ jedynie około 30% kodu to kod natywny, napisany indywidualnie dla każdego z systemów. Reszta, czyli aż 70% kodu może być współdzielona przez systemy operacyjne. W przypadku aplikacji mobilnych stosujemy głównie języki programowania takie jak Java, JavaScript, Python, Kotlin i Swift.

Masz pytania? Zostaw numer lub wpadnij na kawę.