Facebook Pixel

Strony internetowe Trójmiasto, tworzenie stron internetowych

Project Manager, firma programistyczna
Poznaj nas
Katarzyna Lamczyk
Telefon
+48 577 99 34 34
Email
info@sopchy.com
Tworzenie stron internetowych Trójmiasto

Tworzenie stron internetowych - Trójmiasto

Profesjonalna strona internetowa może mieć realny wpływ na rozwój firmy niezależnie od jej rozmiaru. Projekt tworzony pod kątem wybranej marki ma na celu oddać charakter firmy i przyciągnąć użytkownika atrakcyjnym i czytelnym designem. Strona internetowa niezależnie od branży musi być wykonana z najwyższą dbałością. Stosując się do najnowszych trendów UI i UX zadbamy o intuicyjną strukturę i nowoczesny wygląd strony internetowej. Jest wiele aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę, tworząc stronę internetową. Osoby, które planują stworzenie strony internetowej, nie zawsze posiadają wiedzę techniczną. Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o tworzeniu stron internetowych, przygotowaliśmy listę 7 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę w trakcie projektowania strony internetowej, aby stworzyć skuteczne narzędzie marketingowe, przynoszące zyski.

1. Pierwsze odczucie po załadowaniu strony internetowej

Mamy jedynie 5 sekund, aby wywrzeć pozytywne wrażenie na użytkowniku. W tym czasie podejmuje decyzję czy opuścić stronę internetową, czy lepiej zapoznać się z jej treścią. Z pewnością kluczową rolę odegra tutaj design strony, który zostanie oceniony w pierwszej kolejności. Jeżeli szata graficzna nie będzie dopracowana, użytkownik może powiązać to ze standardem Twoich usług i opuścić stronę. Na pierwsze wrażenie użytkownika ma wpływ również szybkość ładowania strony internetowej. Już na poziomie planowania projektu warto pamiętać o optymalizacji prędkości strony.

2. Konwersje (interakcja z klientem) na stronie internetowej

Konwersje to wszelkie działania wykonane przez użytkowników na Twojej stronie internetowej. Zobrazujmy to na przykładzie - użytkownik wchodzi na stronę internetową, wypełnia formularz wyceny, rezerwuje termin w kalendarzu rezerwacji, dzwoni pod podany numer telefonu czy wysyła maila z pytaniem. Wszystkie powyższe interakcje to właśnie konwersje, a każda z nich przybliża potencjalnego klienta do skorzystania z Twojej oferty. Deweloper, który projektuje i wdraża stronę internetową, powinien przygotować projekt, który będzie maksymalizował ilość konwersji.

3. Responsywna strona internetowa

Responsywna strona internetowa wyświetla się poprawnie na urządzeniach o różnych rozmiarach ekranu. Ponieważ statystyki wyraźnie pokazują, że większość ruchu w internecie pochodzi z urządzeń mobilnych, konieczne jest, aby nasza strona była responsywna. Jeżeli Twoja strona internetowa nie zostanie dopasowana do różnych ekranów smartfonów i tabletów, tekst i grafiki będą ucięte lub niewidoczne, narażasz się na utratę potencjalnych klientów. Jeszcze przed opublikowaniem wersji produkcyjnej projektu należy przetestować czy wyświetla się poprawnie w różnych rozdzielczościach, przeglądarkach (np. Safari, Chrome, Opera, Edge) czy systemach operacyjnych (iOS, Android, Windows).

4. Optymalizacja SEO (Search Engine Optimization)

Optymalizacja SEO to dopasowanie strony internetowej w taki sposób, aby była przyjazna dla robotów Google, które decydują o indeksowaniu naszej strony w wyszukiwarce. Roboty te odwiedzają naszą stronę internetową i jeśli uznają jej treść za wartościową, wyświetlą ją wyżej użytkownikom, aby mogli oni znaleźć odpowiedź na swoje zapytanie. Treści na stronie internetowej powinny być indywidualne i zawierać odpowiednie słowa kluczowe. Przykładowo w naszym przypadku odpowiednia będzie fraza “strony internetowe”. Dobrze jest też odświeżać treści raz na jakiś czas. Ważne jest również umieszczenie słów i fraz kluczowych w odpowiednich nagłówkach. Na przykład w tym artykule możemy dodać nagłówek h2 “strony internetowe Trójmiasto”

Pozycjonowanie lokalne w danym regionie lub mieście, np. “strony internetowe trójmiasto”, “Strony internetowe Gdańsk”, jest prostsze niż pozycjonowanie w skali całej Polski. Warto zacząć od mniejszych lokalizacji i później sukcesywnie rozbudowywać pozycjonowanie o kolejne z nich. Przede wszystkim należy pamiętać, że pozycjonowanie to długotrwały proces i wymaga regularnych działań. Pomocne może okazać się również linkowanie wewnętrzne (na innych podstronach o podobnej tematyce. Za przykład może posłużyć ten link - sklepy internetowe Trojmiasto.

5. Źródła ruchu na stronie internetowej

Użytkownicy mogą wejść na Twoją stronę internetową z wielu źródeł. Mogą znaleźć Twoją stronę w wynikach wyszukiwania, płatnych linkach w wyszukiwarce (kampania Google Ads), banerach reklamowych na innych stronach internetowych (Google Ads) czy reklamach w YouTube. Ważnym źródłem ruchu na stronie internetowej będą również polecenia zadowolonych klientów oraz media społecznościowe Twojej firmy. Masz wiele opcji do wyboru. Pamiętaj, żeby wybrać te, które będą najbardziej skuteczne dla Twojej grupy docelowej.

6. Analiza zachowań odwiedzających

Użytkownicy mogą wejść na Twoją stronę internetową z wielu źródeł. Mogą znaleźć Twoją stronę w wynikach wyszukiwania, płatnych linkach w wyszukiwarce (kampania Google Ads), banerach reklamowych na innych stronach internetowych (Google Ads) czy reklamach w YouTube. Ważnym źródłem ruchu na stronie internetowej będą również polecenia zadowolonych klientów oraz media społecznościowe Twojej firmy. Masz wiele opcji do wyboru. Pamiętaj, żeby wybrać te, które będą najbardziej skuteczne dla Twojej grupy docelowej.

7. Utrzymanie i bezpieczeństwo strony internetowej

Ostatni, ale bardzo ważny aspekt to serwer, na którym znajduje się strona internetowa. Serwer powinien posiadać odpowiednią wydajność i zabezpieczenia zależnie od rodzaju projektu. W trakcie wyboru hostingu przede wszystkim zwróć uwagę na ilość miejsca na dysku, częstotliwość tworzenia kopii zapasowych oraz wysokość opłaty za przywrócenie kopii. Optymalnie kopia zapasowa powinna być tworzona codziennie, a jej przywrócenie powinno być darmowe. Odpowiedni serwer dla strony internetowej decyduje o tym czy Twoja strona działa płynnie i czy jest bezpieczna dla użytkowników.

Wsparcie i opieka programistyczna w Sopchy Software House