Zakres prac Software House - Firma programistyczna - Kielce
Software House jest przedsiębiorstwem IT (firmą programistyczną), które zajmuje się tworzeniem dedykowanego oprogramowania. Ludzie tworzący zespół software house'u mają ogromny zakres wiedzy technologicznej. Nie są to jednak tylko programiści. Stworzenie oprogramowania wymaga przejścia przez wiele etapów, takich jak analityka biznesowa czy doradztwo podczas planowania. Rzetelny software house zajmie się nie tylko stworzeniem aplikacji, ale także będzie Twoim przewodnikiem po całym procesie tworzenia.
Jakie typy oprogramowania tworzy nasz Kielecki Software House?
W naszym software house’ie zajmujemy się kreowaniem aplikacji webowych oraz aplikacji mobilnych. Cały proces tworzenia odbywa się w naszym biurze w Kielcach - bez pośredników.
Aplikacja webowa (zwana również aplikacją internetową) może być otwierana podobnie jak strony internetowe w przeglądarce internetowej (na przykład Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari). Użytkownik może skorzystać z jej funkcji praktycznie na każdym urządzeniu - wystarczy dostęp do internetu.
Aby korzystać z aplikacji mobilnej, należy zainstalować ją na dowolnym urządzeniu mobilnym. Najczęściej instalacji dokonuje się poprzez Google Play czy App Store. Zaletą tego rozwiązania jest ułatwiony dostęp z poziomu aplikacji do zasobów smartfona, takich jak pamięć wewnętrzna, kontakty, mikrofon, lokalizacja oraz możliwość pracy w trybie offline.
Każdego dnia tworzymy mobilne i webowe wersje aplikacji, które są zintegrowane wewnętrznie poprzez REST API. Przykładem aplikacji posiadającej obydwie wersje jest Facebook dostępny zarówno jako aplikacja webowa w przeglądarce internetowej oraz jako aplikacja mobilna do zainstalowania na smartfon czy tablet.
Jakie języki programowania i technologie używa się w Software House'ie w mieście Kielce?
Języki PHP oraz JavaScript stanowią podstawę naszych aplikacji webowych i komunikacji z bazą danych. Inne języki programowania również są wykorzystywane w projektach webowych, jednak są one traktowane jako pomocnicze. Jeżeli chodzi o bazy danych, to stosujemy między innymi MySQL, PostgreSQL, SQLite, Firebase. W wyjątkowych przypadkach (jeżeli jest to korzystne dla klienta) wykorzystujemy frameworki takie, jak Laravel, Symfony, Vue.js, React.js.
W przypadku tworzenia aplikacji mobilnych polegamy na technologiach takich jak Xamarin czy React Native (systematycznie rozbudowywaną przez Facebook Inc., która ma na swoim koncie projekty aplikacji mobilnych FacebookApp, Instagram czy WhatsApp). Dzięki tym dość nowym rozwiązaniom możemy tworzyć aplikacje hybrydowe, czyli takie które są zharmonizowane z systemami android i iOS. Takie rozwiązanie może być bardziej opłacalne, ponieważ szacunkowo 70% kodu jest współdzielona przez oba systemy operacyjne. Pozostałe 30% to kod natywny, który jest pisany indywidualnie dla każdego z systemów). Do tworzenia aplikacji mobilnych używamy języków programowania takich jak Java, JavaScript, Python, Kotlin, Swift.