Tworzenie stron internetowych - Kielce
Strona internetowa to bardzo ważne narzędzie marketingowe, bez względu na rozmiar firmy. Aby przyniosła zamierzony efekt, musi być kombinacją estetyki i intuicyjnej struktury. Niezależnie od stylu i branży strona internetowa musi być estetyczna i intuicyjna, ma sprzyjać konwersjom i być dopasowana do wersji mobilnej. Poniżej przygotowaliśmy opis najbardziej istotnych aspektów, które należy wziąć pod uwagę, planując stworzenie strony internetowej. Pamiętaj, że źle przygotowana strona internetowa nie będzie przynosić oczekiwanych korzyści, a może nawet generować niepotrzebne koszty.
1. Pierwsze wrażenie po załadowaniu strony internetowej
Użytkownik wyrabia opinię na temat Twojej strony internetowej w ciągu 5 sekund. Potem decyduje, czy chce zagłębić się w treść Twojej oferty, czy opuścić stronę. To, co przyciągnie uwagę użytkownika to na pewno atrakcyjny layout, ciekawa oferta czy szybkość ładowania. Jeśli zadbasz o te elementy, zwiększysz szansę na wykonanie konwersji przez użytkowników.
2. Konwersje (interakcja z klientem) na stronie internetowej
Konwersja to inaczej wszelkiego rodzaju interakcje pomiędzy użytkownikiem a stroną internetową. Będzie to na przykład wysłanie wiadomości e-mail na adres podany w zakładce kontakt, zapisanie się do newslettera czy wypełnienie formularza z zapytaniem o wycenę usługi itp. Każda konwersja przybliża użytkownika do skorzystania z Twojej oferty. Dlatego osoba tworząca stronę internetową powinna zadbać o ich maksymalizację.
3. Responsywna strona internetowa
Zdecydowana większość użytkowników przegląda strony internetowe na urządzeniach mobilnych. Jeżeli Twoja strona internetowa ma problem z wyświetleniem się na urządzeniach mobilnych, tracisz potencjalnych klientów, którzy będą szukać ofert u konkurencji. Strona internetowa musi przejść szereg testów na urządzeniach mobilnych o różnej wielkości ekranu. Na wyświetlenie strony internetowej wpływa przeważnie rozmiar urządzenia, rodzaj przeglądarki (np. Safari, Chrome, Opera, IE) i systemu operacyjnego (iOS, Android, Windows).
4. Optymalizacja SEO (Search Engine Optimization)
Znalezienie się w czołówce wyników w Google wymaga odpowiedniej optymalizacji strony internetowej według wytycznych SEO. Po naszej stronie upewnimy się, że wszystkie aspekty techniczne są zgodne ze standardami SEO i pomogą Ci w dalszym pozycjonowaniu strony.
Czy wiesz, na czym polega pozycjonowanie naturalne? Roboty indeksujące wyszukiwarki zbierają treści z Twojej strony, a następnie umieszczają je w bazie danych, gdzie są analizowane pod kątem dopasowania z algorytmem stworzonym przez specjalistów Google. Bardzo ważne w pozycjonowaniu naturalnym strony internetowej są unikatowe treści oraz ich częsta aktualizacja. Kluczowe jest również rozmieszczenie tych treści i umieszczenie istotnych fraz w odpowiednich nagłówkach: h1,h2,h3,h4,h5,h6. Przykładowo, jeśli interesuje Cię wyrażenie strony internetowe, wówczas w nagłówku h2 umieszczasz frazę “strony internetowe Kielce”. Znalezienie się w pierwszych dziesięciu wynikach w skali całej Polski jest pracochłonne i wymaga dużej cierpliwości. O wiele łatwiejsze jest pozycjonowanie lokalne (np. strony internetowe Kielce), gdzie mamy mniejszą konkurencję, np. miasto czy region. Trzeba również pamiętać o linkach do naszej witryny. Mogą one znajdować się na innej stronie internetowej lub naszej witrynie (optymalnie strony powinny zawierać podobną tematykę). Przykładem linku znajdującego się wewnątrz strony jest poniższe przekierowanie do oferty stworzenia sklepu internetowego - sklepy internetowe Kielce.
5. Źródła ruchu na stronie internetowej
Ruch na stronie internetowej może pochodzić z wielu źródeł. W zależności od charakteru Twojej branży warto skupić się na konkretnych z nich. Możesz wybrać spośród pozycjonowania naturalnego w wyszukiwarce Google (SEO i pozycjonowanie), kampanii reklamowej w Google Ads, rekomendacji zadowolonych klientów czy Twoich pracowników. Dużą rolę odgrywają również social media (Facebook, Instagram, LinkdedIn, Tik Tok) oraz wizytówka w Google Moja Firma, gdzie również możesz umieścić link do swojej strony internetowej.
6. Analiza zachowań odwiedzających
Większa część użytkowników tylko pobieżnie przegląda strony internetowe. Mało kto dokładnie zapozna się z treścią Twojej strony internetowej. Warto zwrócić uwagę na to, jaka treść zatrzymuje użytkownika na dłużej, a które zakładki są najczęściej pomijane. Tego typu wiedzę umożliwiają różne narzędzia śledzące, w tym “Google Analytics”. Na ich podstawie możemy określić skąd użytkownik trafił na stronę, jakie konwersje wykonał, czy nawet jaka jest jego lokalizacja. Jeżeli interesuje Cię dokładny obraz zachowania użytkowników na Twojej stronie internetowej, możemy napisać skrypt, który zachowuje nagranie okna przeglądarki na Twojej stronie internetowej.
7. Utrzymanie i bezpieczeństwo strony internetowej
Serwer, na którym umieszczona jest strona internetowa to bardzo ważna sprawa. Dobrze dobrany hosting zapewnia płynne działanie strony oraz bezpieczeństwo użytkowników. Oprócz dostępnej pojemności na dysku warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak częstotliwość tworzenia kopii zapasowych i możliwość oraz koszt jej przywrócenia (opcja ta zazwyczaj jest darmowa).