Facebook Pixel

Strony internetowe Warszawa

author
Umów konsultację
Katarzyna Lamczyk
Telefon
+48 577 99 34 34
Email
info@sopchy.com
Projektowanie strony internetowej przez zespół w Warszawie

Tworzenie stron internetowych - Warszawa

Strona internetowa to jedno z podstawowych narzędzi marketingowych, niezależnie od rozmiaru firmy. Bez względu na branżę i styl strony internetowej, odpowiedni projekt powinien być kombinacją estetyki i intuicyjnej struktury. Na stworzenie profesjonalnej strony internetowej składa się kilka czynników, takich jak intuicyjny układ strony internetowej, struktura sprzyjająca konwersjom czy responsywność. Poniżej przygotowaliśmy listę najważniejszych aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę w trakcie tworzenia strony. Warto zapoznać się z nią zanim zaczniesz planować tworzenie strony internetowej. Pamiętaj, że źle zaprojektowana strona internetowa nie przyniesie oczekiwanych rezultatów i może okazać się nietrafioną inwestycją.

1. Pierwsze wrażenie po załadowaniu strony internetowej

Masz około 5 sekund, aby wywrzeć pozytywne pierwsze wrażenie na użytkowniku. Po tym czasie zdecyduje czy chce pozostać na Twojej stronie internetowej i zapoznać się lepiej z jej treścią. To co zachęca użytkowników do pozostania na stronie internetowej to z pewnością nowoczesny layout, atrakcyjna oferta oraz szybkość ładowania. Dopracowanie tych elementów zwiększa szansę na wykonanie konwersji na stronie internetowej.

2. Konwersje (interakcja z klientem) na stronie internetowej

Konwersja jest to każde działanie użytkownika na stronie internetowej. Może być to wypełnienie formularza, zapisanie się do newslettera, użycie live chatu lub telefon pod numer widoczny w zakładce kontakt. Każda konwersja to krok w kierunku skorzystania z oferty zaprezentowanej na stronie internetowej. Twórca strony internetowej ma za zadanie stworzyć taki projekt strony internetowej, który maksymalizuje liczbę konwersji.

3. Responsywna strona internetowa

Znaczna większość ruchu w internecie pochodzi z urządzeń mobilnych. Jeżeli Twoja strona internetowa ma problem z wyświetleniem się na urządzeniach mobilnych tracisz potencjalnych klientów, którzy będą szukać ofert u konkurencji. Strona internetowa musi przejść szereg testów na urządzeniach mobilnych o różnej wielkości ekranu. Na wyświetlenie strony internetowej wpływa przeważnie rozmiar urządzenia, rodzaj przeglądarki (np. Safari, Chrome, Opera, IE) i systemu operacyjnego (iOS, Android, Windows).

4. Optymalizacja SEO (Search Engine Optimization)

Jeśli chcesz znaleźć się na pierwszej stronie wyników wyszukiwarki Google musisz odpowiednio zoptymalizować swoją stronę internetową. Po naszej stronie zadbamy o kwestie techniczne związane z optymalizacją strony. Dzięki temu dalsze działania związane z pozycjonowaniem naturalnym będą dawały lepszy efekt. W jaki sposób działa indeksowanie stron internetowych? Roboty indeksujące wyszukiwarki gromadzą treści ze stron internetowych i zapisują je w bazie danych, gdzie są analizowane pod kątem algorytmu stworzonego przez programistów Google. Obecnie największy wpływ na pozycję Twojej strony internetowej ma ilość wartościowych treści oraz częstotliwość ich dodawania (im częściej tym lepiej). Niezwykle istotna jest również odpowiednia ilość słów kluczowych umieszczona w odpowiednich nagłówkach na stronie internetowej (h1,h2,h3,h4,h5,h6). Na przykład jeżeli chcemy wyświetlać się w wyszukiwarce pod hasłem “strony internetowe Warszawa” w nagłówku h2 umieszczamy tę właśnie frazę.

Weź pod uwagę, że pozycjonowanie lokalne (np. strony internetowe Warszawa) jest prostsze ze względu na mniejszą konkurencję w porównaniu do całego kraju. Warto zacząć od konkretnego miasta lub dzielnicy i poszerzać swoje działanie wraz z uzyskaniem efektu. Ważne jest również linkowanie wewnętrzne na Twojej stronie internetowej. Linki mogą znajdować się na innych stronach bądź wewnątrz Twojej strony internetowej, tak jak w przypadku tego przekierowania do oferty tworzenia sklepów internetowych - sklepy internetowe Warszawa.

5. Źródła ruchu na stronie internetowej

Jest wiele źródeł ruchu na stronie internetowej. Musisz je odpowiednio dobrać w zależności od charakteru Twojej branży. Do wyboru masz wejścia z naturalnych wyników w wyszukiwarce (SEO i pozycjonowanie), linki sponsorowane (wykupione w Google Ads, kiedyś AdWords), banery reklamowe w innych witrynach (Google Ads), reklamy w Youtube (Google Ads), rekomendacje Twojej strony (przez innych klientów, pracowników, wizytówki itp.) lub wejścia na stronę z profili Twojej firmy w social mediach.

6. Analiza zachowań odwiedzających

Przeważająca ilość użytkowników stron internetowych tylko ogólnikowo zapoznają się z ich treścią. Tego typu dane możemy uzyskać z Google Analytics i innych narzędzi “śledzących”, które określają, na przykład źródło z jakiego użytkownik wszedł na naszą stronę, czas jaki spędził na poszczególnych zakładkach, ilość wykonanych konwersji lub jego lokalizację. Dane te są przydatne w ulepszaniu naszej strony internetowej. Jeśli chcesz widzieć więcej niż tylko liczby, możemy przygotować skrypt, który zachowuje nagrania wideo okna przeglądarki użytkowników na stronie internetowej.

7. Utrzymanie i bezpieczeństwo strony internetowej

Serwer na którym umieszczona jest strona internetowa lub aplikacja webowa to niezwykle istotna sprawa. Podstawowe rzeczy, na które warto zwrócić uwagę to ilość miejsca na dysku,częstotliwość tworzenia autonomicznych kopii zapasowych plików i bazy danych (najlepiej jeżeli kopia będzie tworzyć się codziennie) oraz koszt przywrócenie kopii zapasowej plików i baz danych (opcjonalnie ta opcja powinna być darmowa).

Szukasz Software House'u?
Pracuj z nami