Facebook Pixel
about-logo

Skuteczne strony internetowe zoptymalizowane względem SEO w Warszawie

Planowanie i projektowanie stron internetowych Warszawa

Pomożemy Ci wybrać design i zaplanować układ strony internetowej. doradzimy również jaki serwer i nazwę domeny wybrać.

 

Planując projekt mamy na uwadze przede wszystkim potrzeby Twojego biznesu i plan marketingowy.

zespół projektujący strony internetowe

Tworzenie stron internetowych Warszawa

Tworzymy kompleksowo strony internetowe. Wdrażamy szatę graficzną, indywidualne funkcje i różne integracje.

 

Po zaakceptowaniu migrujemy projekt na wybraną domenę i serwer. Przeprowadzamy szkolenie,w trakcie którego pokazujemy jak obsługiwać stronę internetową.

wdrażanie funkcji na stronie internetowej
Rozwój i wsparcie stron internetowych w Warszawie

Dodajemy nowe podstrony, odświeżamy szatę graficzną, dodajemy nowe funkcjonalności - na przykład zaawansowany formularz zgłoszeniowy.

 

Dla stron internetowych wymagających wyjątkowej opieki możemy zaoferować stałe lub okresowe wsparcie 24/7.

rozbudowa stron internetowych o nowe zakładki

Potencjał stron internetowych

WYSOKA DOSTĘPNOŚĆ STRON INTERNETOWYCH

Każdy potencjalny klient może zapoznać się z Twoją aktualną ofertą, realizacjami, cennikiem przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

ZASTOSOWANIE W MARKETINGU

Skuteczna strona internetowa jest ważnym narzędziem wykorzystywanym w marketingu. Znajduje swoje zastosowanie między innymi w pozycjonowaniu, Google Ads, mediach społecznościowych oraz marketingu szeptanym.

sopchy pattern
programiści Sopchy

7 ważnych rzeczy na temat stron internetowych (dla ciekawych)

Wiemy, że nie każdy ma czas aby, zagłębiać się w szczegóły programowania (i nie jest to nic dziwnego!). Dla osób, które chcą dowiedzieć się nieco więcej o istotnych kwestiach, dotyczących strony internetowej, na które warto zwrócić uwagę podczas jej tworzenia, przygotowaliśmy poniższą listę. Weź pod uwagę, że źle zaprojektowana strona internetowa nie będzie przynosić oczekiwanych rezultatów. Wręcz przeciwnie może jedynie generować niepotrzebne koszty.

1. Pierwsze wrażenie po załadowaniu strony internetowej

Jeżeli czytasz ten tekst, jesteś w grupie 15% użytkowników naszej strony internetowej. Mamy jedynie około 5 sekund, żeby zrobić dobre wrażenie. Później użytkownik strony decyduje czy chce pozostać w naszej witrynie. Jeżeli zrobisz na nim dobre pierwsze wrażenie, wzrosną szanse na konwersje. Pojęcie konwersji wytłumaczyliśmy w podpunkcie drugim.

2. Interakcje z klientami (konwersje)

Wyjaśnijmy najpierw, co to jest konwersja. Jest to działanie użytkownika na naszej stronie internetowej. Na przykład klient wchodzi na Twoją witrynę i wypełnia formularz, wysyła zapytanie o wycenę, dzwoni do firmy lub używa czatu na żywo. Wszystkie wymienione rzeczy to właśnie konwersje. Twórca strony internetowej ma za zadanie stworzyć taki projekt strony WWW, który maksymalizuje liczbę konwersji.

3. Responsywność

Znaczna większość ruchu w internecie pochodzi z urządzeń mobilnych. Jeżeli Twoja strona internetowa ma problem z wyświetleniem się na urządzeniach mobilnych, tracisz potencjalnych klientów, którzy będą szukać ofert u konkurencji. Strona internetowa musi przejść szereg testów na urządzeniach mobilnych o różnej wielkości ekranu. Na wyświetlenie strony internetowej wpływa przeważnie rozmiar urządzenia, rodzaj przeglądarki (np. Safari, Chrome, Opera, IE) i systemu operacyjnego (iOS, Android, Windows).

4. Optymalizacja SEO (Search Engine Optimization)

Jeśli chcesz znaleźć się na pierwszej stronie wyników wyszukiwarki Google musisz odpowiednio zoptymalizować swoją stronę internetową. W jaki sposób działa indeksowanie stron internetowych? Roboty indeksujące wyszukiwarki gromadzą treści ze stron internetowych i zapisują je w bazie danych, gdzie są analizowane pod kątem algorytmu stworzonego przez programistów Google. Obecnie największy wpływ na pozycję Twojej strony internetowej ma ilość wartościowych treści oraz częstotliwość ich aktualizacji (im częściej tym lepiej). Niezwykle istotna jest również odpowiednia ilość słów kluczowych umieszczona w odpowiednich nagłówkach na stronie internetowej (h1,h2,h3,h4,h5,h6). Na przykład, jeżeli jesteśmy zainteresowani frazą “strony internetowe” w nagłówku h2 umieszczamy tekst:

strony internetowe Warszawa

Weź pod uwagę, że pozycjonowanie lokalne (np.: strony internetowe Warszawa) jest prostsze ze względu na mniejszą konkurencję w porównaniu do całego kraju. Natomiast znalezienie się w krajowej TOP 10 jest dużo bardziej czasochłonne i o wiele trudniejsze. Mimo wszystko jest to możliwe, jednak sugerujemy rozpocząć działania od konkretnych lokalizacji i stopniowo je rozbudowywać. Kolejny aspekt, na który warto zwrócić uwagę to linki do witryny. Mogą znajdować się na innych stronach bądź wewnątrz Twojej strony internetowej, tak jak w przypadku tego przekierowania do oferty tworzenia sklepów internetowych (najlepiej, jeżeli linkowane treści mają podobną tematykę):

5. Źródła ruchu na stronie internetowej

Jest wiele źródeł ruchu na stronie internetowej. Musisz jednak wziąć pod uwagę specyfikę swojej firmy, tak aby jak najlepiej z nich skorzystać. Źródła, o których mowa to między innymi: naturalne wyniki w wyszukiwarce (SEO i pozycjonowanie organiczne), płatne linki w wyszukiwarce (Google Ads), banery reklamowe na innych stronach internetowych (Google As), reklamy wideo w YouTube (Google Ads), a także wejścia na stronę z polecenia innych osób (wizytówki firmowe, poczta pantoflowa, social media Twoich klientów) czy też wejścia na stronę z profili firmy na mediach społecznościowych.

6. Analiza zachowań odwiedzających

Przeważająca ilość użytkowników stron internetowych tylko ogólnikowo zapoznają się z ich treścią. Tego typu dane możemy uzyskać z Google Analytics i innych narzędzi “śledzących”, które określają, na przykład źródło, z jakiego użytkownik wszedł na naszą stronę, czas jaki spędził na poszczególnych zakładkach, ilość wykonanych konwersji lub jego lokalizację. Dane te są przydatne w ulepszaniu naszej strony internetowej. Jeśli chcesz widzieć więcej niż tylko liczby, możemy przygotować skrypt, który zachowuje nagrania wideo okna przeglądarki użytkowników na stronie internetowej.

7. Utrzymanie i bezpieczeństwo strony internetowej

Serwer, na którym umieszczona jest strona internetowa lub aplikacja webowa to niezwykle istotna sprawa. Zabezpieczenia czy wydajność komponentów dobierane są pod względem rodzaju każdego projektu. Aby lepiej to zrozumieć, niezbędna jest techniczna wiedza o SySOps i DevOps, którą nie każdy musi posiadać. Podstawowe rzeczy, na które warto zwrócić uwagę to ilość miejsca na dysku,częstotliwość tworzenia autonomicznych kopii zapasowych plików i bazy danych (najlepiej, jeżeli kopia będzie tworzyć się codziennie) oraz koszt przywrócenie kopii zapasowej plików i baz danych (opcjonalnie ta opcja powinna być darmowa).