Software House Kraków, firma programistyczna

Project Manager, firma programistyczna
Poznaj nas
Katarzyna Lamczyk
Telefon
+48 577 99 34 34
Email
info@sopchy.com
Software House Sopchy Kraków

Zakres prac Software House - Firma programistyczna - Kraków

Software House to, krótko mówiąc, firma programistyczna, która tworzy dedykowane oprogramowania. Chociaż w odróżnieniu od agencji interaktywnych pracownicy software house mają zaawansowaną wiedzę technologiczną, nie są to wyłącznie programiści. W tworzeniu oprogramowania konieczny jest udział osób zajmujących się analityką biznesową czy doradztwem klienta. Odpowiedni software house nie zajmuje się wyłącznie tworzeniem aplikacji, ale także przeprowadza klienta przez cały proces tworzenia.

Jakie typy oprogramowania tworzy nasz Software House w Krakowie?

W naszym software house’ie tworzy się aplikacje webowe oraz aplikacje mobilne (iOS, Android). Umów się na spotkanie w naszym biurze w Krakowie i omów z nami szczegóły Twojej aplikacji.

Aplikacja webowa (zwana także aplikacją internetową) można otworzyć w przeglądarce internetowej (Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari) podobnie jak inne strony internetowe. Aby użytkownik mógł skorzystać z funkcji aplikacji webowej, niezbędne jest urządzenie z dostępem do internetu.

Aplikacja mobilna to inaczej taka aplikacja, którą trzeba zainstalować na wybrane urządzenie mobilne, najczęściej przez Google Play lub App Store. Jest to poniekąd korzystne, jako że z poziomu aplikacji użytkownik ma łatwy dostęp do zasobów swojego smartfona, czyli pamięci wewnętrznej, kontaktów, mikrofonu, lokalizacji oraz możliwości pracy w trybie offline.

W praktyce najczęściej tworzymy dwie wersje aplikacji: webową i mobilną. Posiadają one wewnętrzną integrację poprzez REST API. Jednym z najbardziej znanych przykładów takiego rozwiązania jest aplikacja Facebook, dostępna w przeglądarce internetowej oraz w wersji do pobrania na urządzenia mobilne.

Jakie języki programowania oraz technologie są stosowane w naszym Software House w Krakowie?

Kiedy tworzymy projekty webowe, przede wszystkim skupiamy się na użyciu takich języków jak JavaScript i PHP, które stanowią podstawę aplikacji webowej oraz komunikują się z bazą danych. Oczywiście używamy innych języków programowania, jednak są one traktowane jako pomocnicze. Co do baz danych stosujemy MySQL, PostgreSQL, SQLite, Firebase i inne. Czasami (jeżeli klient uzna to za opłacalne) korzystamy też z frameworków, na przykład Laravel, Symfony, Vue.js, React.js.

Podczas realizacji projektów aplikacji mobilnych stosujemy głównie technologię Xamarin oraz React Native, która regularnie rozwijana jest przez Facebook Inc. (firma ta może pochwalić się projektami aplikacji mobilnych takich jak Facebook App, Instagram czy WhatsApp). Te całkiem nowe narzędzia umożliwiają stworzenie aplikacji hybrydowej, czyli takiej, która jest kompatybilna zarówno z systemem Android oraz iOS. Takie rozwiązanie może w dużym stopniu zmniejszyć koszty całego projektu, ponieważ szacuje się, że około 70% kodu jest współdzielone przez oba systemy operacyjne. Natomiast 30% to kod natywny, czyli indywidualnie pisany dla każdego z systemów. Języki programowania używane przez nas do tworzenia aplikacji mobilnych to przeważnie Java, JavaScript, Python, Kotlin, Swift.

Wsparcie i opieka programistyczna w Sopchy Software House