Facebook Pixel
about-logo

Efektywne strony internetowe dopasowane do wymogów SEO w Krakowie.

Planowanie i projektowanie stron internetowych Kraków

Razem zaplanujemy wygląd i rozmieszczenie elementów na stronie internetowej. Możemy również doradzić jaki serwer i domenę wybrać.

 

Planowanie projektu opieramy głównie o potrzeby Twojego biznesu i plan marketingowy.

zespół planujący układ strony internetowej

Tworzenie stron internetowych Kraków

KZajmujemy się kompleksowym tworzeniem, strony internetowej. Projektujemy szatę graficzną, wdrażamy zaawansowane funkcjonalności oraz wszelkie integracje z zewnętrznym API.

 

Przed migracją strony na docelową domenę i serwer, strona internetowa przechodzi szereg testów na urządzeniach mobilnych i desktopowych. Przeprowadzamy również szkolenie z obsługi strony.

projektowanie stron internetowych
Rozwój i wsparcie stron internetowych w Krakowie

Dodajemy nowe podstrony, odświeżamy design, wdrażamy różne funkcjonalności, np. katalog produktów.

 

DStrony internetowe, które należy objąć szczególnym wsparciem, mogą liczyć na doraźną lub stałą pomoc 24/7.

aktualizacja stron internetowych

Potencjał stron internetowych

WYSOKA DOSTĘPNOŚĆ STRON INTERNETOWYCH

Każdy potencjalny klient może zapoznać się z Twoją aktualną ofertą, realizacjami, cennikiem przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu.

ZASTOSOWANIE W MARKETINGU

Skuteczna strona internetowa jest ważnym narzędziem wykorzystywanym w marketingu. Znajduje swoje zastosowanie między innymi w pozycjonowaniu, Google Ads, mediach społecznościowych oraz marketingu szeptanym.

sopchy pattern
programiści Sopchy

7 ważnych rzeczy w temacie stron internetowych (dla ciekawych)

Oczywiste jest, że nie każdy przedsiębiorców ma wiedzę z zakresu programowania. Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się nieco więcej o tworzeniu stron internetowych, przygotowaliśmy kluczowe aspekty, które brane są pod uwagę. Pamiętaj, że źle dopracowana strona internetowa może przynosić odwrotny efekt i generować straty dla Twojego biznesu.

1. Pierwsze wrażenie po załadowaniu strony internetowej

Jeżeli udało Ci się dotrzeć do tego miejsca, znajdujesz się w gronie 15% użytkowników naszej strony internetowej. W przypadku strony internetowej niezwykle ważne jest pierwsze wrażenie. Użytkownik w ciągu pierwszych 5 sekund decyduje o tym, czy pozostać na Twojej stronie internetowej. Jeśli przyciągniesz jego uwagę dopracowanym designem i atrakcyjnie zaprezentowaną ofertą, szanse na konwersje wzrastają.

2. Interakcje z klientami (konwersje)

Konwersja to ogólnie mówiąc, każde działanie podjęte przez użytkowników na naszej stronie internetowej. Może być to wysłanie maila z zapytaniem o ofertę, skorzystanie z live chatu, formularza kontaktowego czy wykonanie połączenia na numer telefonu podany w stopce. Każda konwersja to krok zbliżający użytkownika do skorzystania z Twojej oferty, dlatego ważne jest, aby twórca strony internetowej zadbał o zwiększenie konwersji na stronie.

3. Responsywność

Większość ruchu w internecie pochodzi z urządzeń mobilnych, dlatego obecnie dopasowanie strony internetowe do smartfonów i tabletów to powszechny standard. Jeżeli strona źle wyświetla się na mniejszym ekranie, narażasz się na utratę potencjalnych klientów, którzy uznają Twoją stronę internetową za nieprofesjonalną. Każda strona internetowa powinna zostać przetestowana na mniejszych i większych ekranach, a także na różnych przeglądarkach (np. Safari, Chrome, Opera, Microsoft Edge) i systemach operacyjnych (iOS, Android).

4. Optymalizacja SEO (Search Engine Optimization)

Wyszukiwarka Google to potężne narzędzie do promowania naszej strony internetowej. Wielu właścicieli stron chce, aby to ich witryna znalazła się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Należy pamiętać, że nie jest to łatwe do zrealizowania, zwłaszcza dla nowych projektów, które dopiero zostaną zaindeksowane przez roboty Google. Jest to jednak jak najbardziej możliwe, ale proces ten może zająć nawet do kilku miesięcy. Jak działa pozycjonowanie naturalne? Roboty indeksujące zapisują treści z Twojej stronie internetowej i umieszczają je w bazie danych, gdzie następnie są analizowane na podstawie specjalnego algorytmu, który decyduje o pozycji strony. Aby algorytm uznał naszą stronę za wartościową i podbijał jej pozycję w wyszukiwarce, musimy zadbać o odpowiednią optymalizację strony. Przede wszystkim ważne są słowa kluczowe umieszczane w odpowiednich nagłówkach na stronie internetowej (h1,h2,h3,h4,h5,h6). Przykładowo, jeśli działamy w obszarze projektowania stron internetowych, w nagłówku h2 umieszczamy tekst:

strony internetowe Kraków

Pamiętaj, że pozycjonowanie lokalne (np.: strony internetowe Kraków) jest dużo prostsze ze względu na mniejszą konkurencję. W przypadku popularnych usług pojawienie się w TOP 10 w skali całej Polski jest trudne i czasochłonne, ale nadal możliwe. Warto też umieszczać linki wewnętrzne (przekierowania) do różnych zakładek na stronie internetowej. Poniżej prezentujemy przykład takiego rozwiązania:

5. Źródła ruchu na stronie internetowej

Źródła ruchu na stronie internetowej mogą być bardzo różne. Mogą być to między innymi naturalne wyniki wyszukiwania (pozycjonowanie i SEO), sponsorowane linki kampanii reklamowych Google Ads, reklamy banerowe, reklamy video, rekomendacje Twoich klientów, poczta pantoflowa czy firmowe social media (Facebook, Instagram). Warto skupić się na konkretnym kanale pozyskiwania ruchu, który będzie najlepiej współpracować z profilem Twojej działalności.

6. Analiza zachowań odwiedzających

Znaczna część użytkowników nie zagłębia się w treści na stronie internetowej. Taką wiedzę dostarcza nam przykładowo Google Analytics czy inne narzędzia śledzące użytkowników, które pozwalają określić nam źródło wizyty, długość jej trwania, czas spędzony na poszczególnych zakładkach, liczba wykonanych konwersji czy lokalizacja użytkownika. Wiedza ta jest niezmiernie przydatna w rozwoju naszej strony internetowej. Wiemy na przykład, które podstrony są najszybciej opuszczane przez użytkowników - może to znaczyć, że zawarte tam treści nie są ciekawe i zniechęcają użytkownika do dalszego przeglądania oferty. Jeśli dane to za mało i chcesz obserwować ruchy użytkownika na Twojej stronie, możemy przygotować specjalny skrypt, który nagra okno przeglądarki.

7. Utrzymanie i bezpieczeństwo strony internetowej

Bezpieczeństwo strony internetowej jest bezpośrednio zależne od serwera, na jakim się znajduje. Wydajność serwera należy dobrać adekwatnie do specyfiki konkretnego projektu. Najważniejsze kwestie przy wyborze hostingu to jego pojemność, częstotliwość tworzenia kopii zapasowych plików oraz baz danych (najlepiej, jeśli tworzone są codziennie) oraz czy hosting posiada opcję przywrócenia kopii zapasowej (optymalnie taka usługa powinna być bezpłatna).