Facebook Pixel

Strony internetowe Kraków, tworzenie stron internetowych Kraków

Project Manager, firma programistyczna
Poznaj nas
Katarzyna Lamczyk
Telefon
+48 577 99 34 34
Email
info@sopchy.com
Tworzenie stron internetowych firma Kraków

Tworzenie stron internetowych - Kraków

Profesjonalna strona internetowa to niezwykle przydatne narzędzie marketingowe, które realnie przekłada się na rozwój firm niezależnie od ich rozmiaru. Design dopasowany do charakteru Twojej firmy pomoże Ci w budowaniu własnej marki. Niezależnie od branży szata graficzna strony internetowej powinna być dopracowana, a układ strony intuicyjny - tak aby ułatwić użytkownikom dotarcie do informacji o Twoich usługach. Łatwa nawigacja po stronie internetowej sprzyja również konwersjom - interakcjom użytkownika na stronie, które zbliżają go do Twojej oferty. Jeśli jesteś na etapie planowania strony internetowej, przygotowaliśmy dla Ciebie listę najważniejszych zagadnień, na które warto zwrócić uwagę, aby nasza strona przynosiła oczekiwane rezultaty. Pamiętaj, że źle zaprojektowana strona internetowa może przynosić odwrotny efekt i generować straty dla Twojego biznesu.

1. Pierwsze wrażenie po załadowaniu strony internetowej

W przypadku strony internetowej niezwykle ważne jest pierwsze wrażenie. Użytkownik w ciągu pierwszych 5 sekund decyduje o tym, czy pozostać na Twojej stronie internetowej. Jeśli przyciągniesz jego uwagę dopracowanym designem i atrakcyjnie zaprezentowaną ofertą, szanse na konwersje wzrastają. Duży wpływ na opinię użytkownika o naszej stronie internetowej mają również szybkość i płynność jej działania.

2. Konwersje (interakcja z klientem) na stronie internetowej

Konwersja to ogólnie mówiąc każde działanie podjęte przez użytkowników na naszej stronie internetowej. Może być to wysłanie maila z zapytaniem o ofertę, skorzystanie z live chatu, formularza kontaktowego czy wykonanie połączenia na numer telefonu podany w stopce. Każda konwersja to krok zbliżający użytkownika do skorzystania z Twojej oferty, dlatego ważne jest, aby twórca strony internetowej zadbał o zwiększenie konwersji na stronie.

3. Responsywna strona internetowa Kraków

Większość ruchu w internecie pochodzi z urządzeń mobilnych, dlatego obecnie dopasowanie strony internetowe do smartfonów i tabletów to powszechny standard. Jeżeli strona źle wyświetla się na mniejszym ekranie, narażasz się na utratę potencjalnych klientów, którzy uznają Twoją stronę internetową za nieprofesjonalną. Każda strona internetowa powinna zostać przetestowana na mniejszych i większych ekranach, a także na różnych przeglądarkach (np. Safari, Chrome, Opera, Microsoft Edge) i systemach operacyjnych (iOS, Android).

4. Optymalizacja SEO (Search Engine Optimization)

Wyszukiwarka Google to potężne narzędzie do promowania naszej strony internetowej. Wielu właścicieli stron chce, aby to ich witryna znalazła się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Należy pamiętać, że nie jest to łatwe do zrealizowania, zwłaszcza dla nowych projektów, które dopiero zostaną zaindeksowane przez roboty Google. Jest to jednak jak najbardziej możliwe, ale proces ten może zająć nawet do kilku miesięcy. Jak działa pozycjonowanie naturalne? Roboty indeksujące zapisują treści z Twojej stronie internetowej i umieszczają je w bazie danych, gdzie następnie są analizowane na podstawie specjalnego algorytmu, który decyduje o pozycji strony. Aby algorytm uznał naszą stronę za wartościową i podbijał jej pozycję w wyszukiwarce, musimy zadbać o odpowiednią optymalizację strony. Przede wszystkim ważne są słowa kluczowe umieszczane w odpowiednich nagłówkach na stronie internetowej (h1,h2,h3,h4,h5,h6). Na przykład, jeśli chcesz wyświetlać się na frazę “strony internetowe Kraków” w nagłówku h2 umieszczamy tę właśnie frazę.

Pamiętaj, że pozycjonowanie lokalne (na konkretne miasto lub region) jest dużo łatwiejsze niż pozycjonowanie w skali całego kraju. Łatwiej zdobyć pierwszą stronę wyników wyszukiwania z frazą “strony internetowe Kraków” niż “strony internetowe”. W pozycjonowaniu przydatne jest również linkowanie wewnętrzne. Dobrze, jeżeli linkowane strony zawierają podobną tematykę - np. sklepy internetowe Kraków.

5. Źródła ruchu na stronie internetowej

Źródła ruchu na stronie internetowej mogą być bardzo różne. Mogą być to między innymi naturalne wyniki wyszukiwania (pozycjonowanie i SEO), sponsorowane linki kampanii reklamowych Google Ads, reklamy banerowe, reklamy video, rekomendacje Twoich klientów, poczta pantoflowa czy firmowe social media (Facebook, Instagram). Warto skupić się na konkretnym kanale pozyskiwania ruchu, który będzie najlepiej współpracować z profilem Twojej działalności.

6. Analiza zachowań odwiedzających na stronach internetowych

Znaczna część użytkowników nie zagłębia się w treści na stronie internetowej. Taką wiedzę dostarcza nam przykładowo Google Analytics czy inne narzędzia śledzące użytkowników, które pozwalają określić nam źródło wizyty, długość jej trwania, czas spędzony na poszczególnych zakładkach, liczba wykonanych konwersji czy lokalizacja użytkownika. Wiedza ta jest niezmiernie przydatna w rozwoju naszej strony internetowej. Wiemy na przykład, które podstrony są najszybciej opuszczane przez użytkowników - może to znaczyć, że zawarte tam treści nie są ciekawe i zniechęcają użytkownika do dalszego przeglądania oferty. Jeśli dane to za mało i chcesz obserwować ruchy użytkownika na Twojej stronie internetowej, możemy przygotować specjalny skrypt, który nagra okno przeglądarki.

7. Utrzymanie i bezpieczeństwo strony internetowej Kraków

Bezpieczeństwo strony internetowej jest bezpośrednio zależne od serwera, na jakim się znajduje. Wydajność serwera należy dobrać adekwatnie do specyfiki konkretnego projektu. Najważniejsze kwestie przy wyborze hostingu to jego pojemność, częstotliwość tworzenia kopii zapasowych plików oraz baz danych (najlepiej, jeśli tworzone są codziennie) oraz czy hosting posiada opcję przywrócenia kopii zapasowej (optymalnie taka usługa powinna być bezpłatna).

Wsparcie i opieka programistyczna w Sopchy Software House