Facebook Pixel
Sopchy logo blackSopchy logo whiteKobieta czyta artykuł o systemie PrestaShop

Sklepy internetowe PrestaShop Gdańsk

Szybki kontakt

Katarzyna Lamczyk
+48 577 99 34 34
info@sopchy.com
wyślij brief
Jesteśmy po pracy, ale nadal możesz napisać maila lub SMS'a. (dzisiaj skończyliśmy o 17:00)

Losowa opinia z Google

"Pełny profesjonalizm i miła obsługa. Duża znajomość rynku i trendów. Terminowo i starannie realizowane zamówienia. Gorąco polecam współpracę."

VILOCO Sp. z o.o.

Sklepy internetowe PrestaShop w Gdańsku

Jeśli jesteś na etapie wyboru systemu sklepowego do Twojego sklepu internetowego, przeczytaj ten artykuł. Napisaliśmy go dla tych, którzy chcą poznać działanie systemu sklepowego PrestaShop. Nie wiesz, czy PrestaShop to dobry system dla Twojego e-commerce? W takim razie czytaj dalej.

1. Zalety systemu sklepowego PrestaShop

Jedną z największych zalet systemu PrestaShop jest duży zakres funkcji, jakie posiada. System pozwala nam na dodawanie produktów posiadających konkretne cechy i wartości, które możemy łączyć również w zestawy produktowe. System daje również możliwość ustawienia minimalnej ilości zamawianych produktów. Możemy również w pełni kontrolować stan magazynowy produktów. W panelu PrestaShop możemy pogrupować produkty według różnych dostawców i producentów. Jest to więc dobra opcja dla tych, którzy zajmują się sprzedażą produktów z wielu branż. W domyślnych funkcjach systemu PrestaShop znajdziemy również tworzenie strefy dostawy z opcją przypisania konkretnych dostawców oraz tworzenie ofert specjalnych dla konkretnych produktów, klientów, a nawet poszczególnych zamówień. Przydatną funkcją jest również wysyłanie przez system mail z informacją o porzuconym koszyku. PrestaShop daje też możliwość różnej konfiguracji wyświetlania produktów, z uwzględnieniem sortowania i filtrowania. Z pewnością przydatne będzie również tworzenie kont o różnych poziomach uprawnień oraz panelu B2B dla naszych partnerów biznesowych. Dla tych, którzy prowadzą międzynarodową sprzedaż, zaletą będzie szeroki wachlarz języków, na które przetłumaczony jest system. Przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż poprzez kilka sklepów, mogą zarządzać nimi z poziomu jednego panelu administracyjnego PrestysShop, co z pewnością zwiększa komfort pracy.

System PrestaShop posiada jeszcze wiele domyślnych funkcji. Wszystkie z nich zostały zapisane na ich oficjalnej stronie internetowej. Polecamy przejrzeć całą listę i przemyśleć, które z tych funkcji realnie wykorzystamy w naszym sklepie internetowym, a które wydają się całkowicie niepotrzebne.

2. Wady systemu sklepowego PrestaShop

Nie wszyscy lubią pracować z systemem PrestaShop. Niektórzy twierdzą, że ten system sklepowy ze względu na bardzo dużą ilość funkcji nie jest wydajny i może spowalniać działanie sklepu internetowego. Większa ilość dostępnych funkcji sprawia również, że obsługa panelu jest nieco bardziej skomplikowana niż np. w systemie WooCommerce. Oczywiście można nauczyć się obsługiwać panel administracyjny, jednak wymaga to na pewno poświęcenia czasu, aby poprawnie skonfigurować ustawienia produktów. Ze względu na poziom rozbudowy Presty, przeprowadzenie większości zmian i aktualizacji będzie wymagać wiedzy technicznej. Z pewnością dobrze mieć pod ręką programistę, który pomoże nam w razie problemów.

3. PrestaShop - dla kogo?

NWiększość firm i hurtowni z Gdańska decyduje się na Prestashop ze względu na możliwość zarządzania kilkoma sklepami z poziomu jednego panelu administracyjnego. System sklepowy PrestaShop najczęściej polecany jest przedsiębiorcom, którzy potrzebują więcej funkcjonalności, niż oferuje prosty sklep internetowy. Jeżeli uznasz, że przyda Ci się większość domyślnych funkcji PrestaShop, jest to odpowiedni system dla Ciebie. Jeżeli szukasz czegoś mniej zaawansowanego, polecamy wybrać inny system sklepowy np. WooCommerce. W przypadku gdy funkcje Presty nie są wystarczające dla Twojego e-commerce, sprawdź system sklepowy Magento.

4. Wdrażanie PrestaShop w Gdańsku

Bez problemu znajdziesz software house w Gdańsku, który zajmuje się tworzeniem sklepów internetowych opartych o PrestaShop. Nasz zespół również pracuje z tym systemem sklepowym. Jeśli więc chcesz doradzić się czy jest to rozwiązanie dla Ciebie, pisz lub dzwoń. W zakładce Kontakt znajdziesz wszystkie dane kontaktowe do Software House Sopchy w Gdańsku.

Masz pytania? Zostaw numer lub wpadnij na kawę.