Sklepy internetowe oparte o system sklepowy PrestaShop
Chcesz stworzyć sklep internetowy i zastanawiasz się czy PrestaShop to system sklepowy odpowiedni dla Ciebie? Jeśli tak, stworzyliśmy ten artykuł właśnie dla Ciebie. W skrócie opisaliśmy, jak działa system sklepowy PrestaShop oraz kiedy warto rozważyć jego wybór. Jeśli jesteś na etapie wyboru platformy e-commerce, zapraszamy do dalszej lektury.
1. Zalety systemu sklepowego PrestaShop
Największym atutem PrestaShop jest szeroki zakres funkcjonalności, które są dostępne domyślnie w systemie. Pozwala on na dodawanie produktów o określonych cechach i wartościach, tworzenie zestawów produktowych oraz ustawianie minimalnej ilości zamówień. Daje także pełną kontrolę nad stanem magazynowym produktów, umożliwia dodawanie różnych dostawców i producentów do panelu. Jest więc idealnym rozwiązaniem dla firm prowadzących wielobranżową sprzedaż. W PrestaShop możemy tworzyć strefy dostawy i przypisywać im konkretne dostawców. Mamy również wiele opcji konfiguracji wyświetlania, sortowania i filtrowania produktów. PrestaShop oferuje również możliwość tworzenia specjalnych ofert dla produktów, klientów lub zamówień. System może wysłać przypomnienie o porzuconym koszyku klientom, którzy nie dokonali zakupu. PrestaShop umożliwia tworzenie kont o różnych poziomach uprawnień, a także panel B2B dla partnerów biznesowych. Dodatkowym atutem jest obsługa wielu języków, co ułatwia zarządzanie sprzedażą przez różne kanały z poziomu jednego panelu administracyjnego.
To tylko niektóre z funkcjonalności, jakie oferuje system PrestaShop. Wszystkie zostały dokładnie opisane na oficjalnej stronie PrestaShop. Zdecydowanie warto przejrzeć dostępne funkcjonalności i zweryfikować które z nich wydają nam się potrzebne, a które są zupełnie zbędne. Będzie to jeden z kluczowych wyznaczników wyboru systemu PrestaShop dla naszego sklepu internetowego.
2. Wady systemu sklepowego PrestaShop
Tak jak każde inne rozwiązanie PrestaShop posiada swoich zwolennikow oraz przeciwników. Pośród negatywnych opinii możemy usłyszeć, że PrestaShop nie jest wydajnym systemem, i ze względu na jej złożoną konfigurację spowalnia działanie sklepu internetowego. Złożoność systemu PrestaShop sprawia, że nie wszystkie treści możemy edytować z poziomu panelu i niektóre działania w panelu administracyjnym PrestaShop mogą wymagać wiedzy technicznej. Dodatkowo ze względu na bardziej skomplikowaną strukturę, aktualizacje sklepu mogą być bardziej wymagające i wymagać wsparcia programisty.
3. PrestaShop - dla kogo?
PrestaShop zaleca się przede wszystkim przedsiębiorcom, którzy oczekują zaawansowanych rozwiązań, które wykraczają poza standardowy sklep internetowy. Wielu przedsiębiorców i firm w wybiera PrestaShop ze względu na możliwość prowadzenia wielu sklepów z jednego panelu, co znacznie oszczędza czas. Jeśli po zapoznaniu się z funkcjonalnościami PrestaShop stwierdzisz, że potrzebujesz większości z nich, jest to system dla Ciebie. Jeśli natomiast uważasz, że są one zbędne, warto rozważyć mniej zaawansowane rozwiązania, takie jak na przykład WooCommerce.
4. Wdrażanie PrestaShop - Jak zrobić sklep internetowy PrestaShop?
Wiele firm zajmuje się wdrażaniem sklepów internetowych opartych na PrestaShop. Kluczowe jest znalezienie firmy, która posiada doświadczenie w pracy z tym systeme sklepowym. Nasz zespół również posiada doświadczenie w tworzeniu sklepów internetowych opartych o system PrestaShop. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat tego, czy PrestaShop spełni Twoje potrzeby w biznesie e-commerce, śmiało napisz do nas lub zadzwoń. Dane kontaktowe znajdziesz w sekcji "Kontakt" na stronie Software House Sopchy.
5. Ile kosztuje zrobienie sklepu na PrestaShop? Czy PrestaShop jest darmowe?
Platforma PrestaShop to system typu OpenSource, który nie wymaga żadnych abonamentów czy płatnych licencji (chyba, że chcemy skorzystać z płatnych szablonów lub modułów). Stworzenie i konfiguracja sklepu internetowego opartego o PrestaShop wymaga jednak wsparcia programistycznego, co wiąże się z kosztem prac nad stworzeniem sklepu internetowego. Koszt wykonania sklepu internetowego na platformie PrestaShop może być zróżnicowany i zależy od wielu czynników, takich jak złożoność projektu, liczba funkcji, integracje z innymi systemami, poziom szaty graficznej czy doświadczenie firmy wykonawczej. Ze względu na swoją złożoność koszt sklepu internetowego PrestaShop zaczyna się od kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli chcesz zaplanować budżet dla Twojego projektu, przygotuj listę konkretnych wymagań w wyżej wymienionym zakresie i omów ją z Wykonawcą zajmującym się tworzeniem sklepów opartych o PrestaShop.
5. Wsparcie techniczne sklepu internetowego PrestaShop
Rozwijanie i aktualizowanie sklepu internetowego opartego na PrestaShop wymaga wiedzy technicznej. Nie zaleca się prób samodzielnego wprowadzania zmian, ponieważ mogą one negatywnie wpłynąć na działanie sklepu. Jeśli planujesz dodawanie nowych funkcji lub aktualizacje modułów, warto skorzystać z pomocy programistów. Nasz zespół również oferuje usługi utrzymania sklepów internetowych opartych na PrestaShop. Jeśli szukasz wsparcia technicznego dla swojego sklepu internetowego, zapraszamy do kontaktu i omówienia Twojego projektu.