Facebook Pixel
Sopchy logo blackSopchy logo whiteSoftware house - biuro

Szybki kontakt

Katarzyna Lamczyk
+48 577 99 34 34
info@sopchy.com
wyślij brief
Jesteśmy po pracy, ale nadal możesz napisać maila lub SMS'a. (dzisiaj skończyliśmy o 17:00)

Losowa opinia z Google

"Współpraca z Sopchy to profesjonalizm od samego początku. Wiele software house’ów nie rozumiało naszej koncepcji i trudno było nawet o adekwatną wycenę projektu. Sopchy zaproponowało takie rozwiązania, które mieściły się w naszym budżecie i spełniały wszystkie nasze oczekiwania. Kontakt z firmą jest wzorowy przez cały czas trwania umowy jak i po jej zakończeniu. Zespół jest bardzo zaangażowany w projekt. [...] Jesteśmy ogromnie wdzięczni całemu zespołowi Sopchy, bo dzięki nim realizujemy nasze biznesowe cele."

Małgorzata Woźniak i Jan Kuś, Happy Life sp. j.

Czym jest Software House?

Software House to firma zajmująca się tworzeniem dedykowanego oprogramowania oraz świadcząca innego rodzaju usługi programistyczne. W odróżnieniu od agencji interaktywnych zespół software house'u posiada z reguły ogromną dawkę wiedzy technologicznej. Jednak software house to nie tylko programiści. Tworzenie oprogramowania czy aplikacji mobilnych i webowych to złożony proces, na który składa się również analityka biznesowa i doradztwo na etapie planowania. Dobry software house stworzy nie tylko aplikację, ale również przeprowadzi Cię przez cały proces tworzenia, aby pokazać Ci, jak świadomie wykorzystać potencjał projektu.

Jakie rodzaje oprogramowania tworzy nasz Software House?

Nasz software house zajmuje się tworzeniem aplikacji webowych oraz aplikacji mobilnych.

Aplikacja webowa (zwana również aplikacją internetową) może być otwierana podobnie jak strony internetowe w przeglądarce internetowej (na przykład Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari). Użytkownik może skorzystać z jej funkcji praktycznie na każdym urządzeniu - wystarczy dostęp do internetu.

Aplikacja mobilna musi zostać zainstalowana na wybranym urządzeniu mobilnym najczęściej przez Google Play lub App Store. Ma to swoje zalety, ponieważ dzięki temu z poziomu aplikacji mamy dużo łatwiejszy dostęp do zasobów naszego smartfona takich jak pamięć wewnętrzna, kontakty, mikrofon, lokalizacja oraz możliwość pracy w trybie offline.

W praktyce docelowo bardzo często tworzymy obie wersje aplikacji, które posiadają wewnętrzną integrację poprzez REST API. Idealnym przykładem takiego rozwiązania jest Facebook, który dostarcza nam aplikację w wersji webowej, jednocześnie oferując aplikację mobilną, którą możemy zainstalować na swoim smartfonie.

Jakie języki programowania oraz technologie są używane w naszym Software House'ie?

W przypadku projektów webowych skupiamy się głównie na językach PHP oraz JavaScript. Oczywiście zawsze korzystamy z dodatkowych, pomocniczych języków programowania, ale mimo wszystko to właśnie PHP lub JavaScript stanowią podstawę aplikacji webowych i komunikują się z bazą danych. W zakresie baz danych obsługujemy między innymi MySQL, PostgreSQL, SQLite, Firebase. W wybranych przypadkach (kiedy jest to opłacalne dla klienta) korzystamy z frameworków takich jak Laravel, Symfony, Vue.js, React.js.

Jeśli chodzi projekty aplikacji mobilnych, to zazwyczaj opieramy się o technologię React Native rozwijaną regularnie przez Facebook Inc. (firma ta posiada na swoim koncie projekty mobilne takie jak Facebook App, Instagram oraz WhatsApp), Xamarin. Są to stosunkowo nowe narzędzia, które pozwalają na budowę tak zwanych hybrydowych aplikacji mobilnych, czyli takich, które są kompatybilne z systemem Android oraz iOS. Znacznie zmniejsza to koszt całego przedsięwzięcia, ponieważ szacuje się, iż kod w 70% może być współdzielony. Z kolei około 30% kodu to kod natywny (pisany indywidualnie dla każdego z systemów operacyjnych). Języki programowania, jakimi operujemy to w przypadku aplikacji mobilnych głównie Java, JavaScript, Python, Kotlin, Swift.