Facebook Pixel

Software House Wrocław, firma programistyczna

Project Manager, firma programistyczna
Poznaj nas
Katarzyna Lamczyk
Telefon
+48 577 99 34 34
Email
info@sopchy.com
Software House Sopchy Wrocław

Software House Sopchy - Firma programistyczna - Wrocław

Software House w odróżnieniu od agencji interaktywnych posiada zespół posiadający zaawansowaną wiedzę techniczną. W Sopchy Software House oprócz programistów znajdziemy również specjalistów zajmujących się planowaniem i koordynowaniem projektów, projektowaniem, analizą UX i UI. Dodatkowo w procesie tworzenia i rozwijania oprogramowania konieczny jest udział osób zajmujących się analityką biznesową czy doradztwem klienta.Nasz software house nie zajmuje się wyłącznie tworzeniem sklepów internetowych oraz aplikacji, ale także przeprowadza klienta przez cały proces tworzenia oraz późniejszego rozwoju.

Jakie rodzaje oprogramowania tworzy nasz Software House we Wrocławiu?

W naszym software house’ie tworzymy rozwiązania dla e-commerce, aplikacje webowe oraz aplikacje mobilne (iOS, Android). Umów się na spotkanie i omów z nami szczegóły Twojego projektu.

Aplikacja webowa (zwana także aplikacją internetową) można otworzyć w przeglądarce internetowej (Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Opera) podobnie jak typowe strony internetowe. Aby użytkownik mógł skorzystać z funkcji aplikacji webowej, niezbędne jest urządzenie z dostępem do internetu oraz przeglądarką.

Aplikacja mobilna to inaczej taka aplikacja, która najczęściej jest dostępna do pobrania z poziomu Google Play, AppStore lub AppGallery.W przypadku aplikacji mobilnej występuje konieczość zainstalowania jej na wybrane urządzenie mobilne. Jest to poniekąd korzystne, jako że z poziomu aplikacji użytkownik ma łatwy dostęp do zasobów swojego smartfona, czyli pamięci wewnętrznej, kontaktów, mikrofonu, lokalizacji oraz możliwości pracy w trybie offline.

W praktyce najczęściej tworzymy dwie wersje aplikacji: webową i mobilną. Posiadają one wewnętrzną integrację poprzez REST API. Jednym z najbardziej znanych przykładów takiego rozwiązania jest aplikacja Facebook, dostępna w przeglądarce internetowej oraz w wersji do pobrania na urządzenia mobilne. W wybranych przypadakach wdrażamy również rozwiązania typu WebView.

Języki programowania oraz technologie, które wykorzystujemy w naszym Software House Wrocław?

Tworząc projekty webowe, przede wszystkim skupiamy się na użyciu takich języków jak PHP, JavaScript, które stanowią podstawę aplikacji webowej oraz komunikują się z bazą danych SQL, NoSQL. Oczywiście używamy innych języków programowania, jednak są one traktowane jako uboczne. Co do baz danych stosujemy MySQL, PostgreSQL, SQLite, Firebase i inne. Wykorzystujemy również frameworki, na przykład Laravel, Symfony, Vue.js, React.js.

Podczas realizacji projektów aplikacji mobilnych stosujemy głównie technologię Flutter lub React Native, która regularnie rozwijana jest przez Facebook Inc. Wymienione powyżej narzędzia umożliwiają stworzenie aplikacji hybrydowej, czyli takiej, która jest kompatybilna zarówno z systemem Android oraz iOS. Takie rozwiązanie może w dużym stopniu zmniejszyć koszty całego projektu, ponieważ szacuje się, że około 70% kodu jest współdzielone przez oba systemy operacyjne. Natomiast 30% to kod natywny, czyli indywidualnie pisany dla każdego z systemów. Inne technologie używane przez nas do tworzenia aplikacji mobilnych to przeważnie Java, JavaScript, Kotlin, Swift, JS.

Wsparcie i opieka programistyczna w Sopchy Software House