Facebook Pixel
Sopchy logo blackSopchy logo whitePrace programistyczne

Outsourcing usług IT w Warszawie

Czy warto zlecać usługi programistyczne do firm w Warszawie?

Zacznijmy od tego czym jest outsourcing IT. Krótko mówiąc jest to zlecanie usług programistycznych do zewnętrznych podmiotów. Zlecając prace programistyczne możesz wybrać dowolny software house czy agencję interaktywną w Warszawie. Dzięki temu masz do wyboru szeroki wachlarz specjalistów, którzy zaprojektują stronę internetową, sklep internetowy, stworzą dedykowany system webowy czy zbudują aplikację mobilną. Więcej na temat outsourcingu IT możesz przeczytać w naszym artykule - Outsourcing - co to takiego?

1. Outcourcing IT dla firm w Warszawie

Obecnie outsourcing IT jest niezwykle popularny zarówno wśród małych, średnich jak i dużych firm. Małe i średnie biznesy najczęściej decydują się na outsourcowanie usług IT ze względu na brak konieczności tworzenia działu IT. Z kolei duże firmy i korporacje mogą skorzystać w ten sposób z doraźnej pomocy programistycznej przy testowaniu oprogramowania, aktualizacji systemów webowych czy rozbudowie aplikacji mobilnych. Outsourcing IT to również popularna forma współpracy wśród firm oferujących usługi informatyczne. Sofware house czy agencja interaktywna, która nie jest w stanie samodzielnie wykonać zlecenia ze względu na brak dyspozycyjności lub doświadczenia w danej dziedzinie i technologii, często przekazuje zlecenie do zewnętrznego zespołu programistów.

Wiele SH i agencji interaktywnych w Warszawie oferuje outsourcing usług IT. To prosty sposób, aby znaleźć specjalistę w danej technologii i specjalizacji. Outsourcing IT może mieć wiele plusów, zwłaszcza jeśli usługi których potrzebujesz są okolicznościowe i dotyczą różnych zagadnień.

2. Wewnętrzny czy zewnętrzny dział IT?

Gdy zdecydujesz się na stworzenie wewnętrznego działu IT, musisz pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Po pierwsze usługi programistyczne to bardzo szerokie pojęcie. Należą do nich zarówno projektowanie stron internetowych, tworzenie grafik, aktualizacja oprogramowania czy naprawa funkcjonalności w aplikacji mobilnej. Jeżeli działania w Twojej firmie nie opierają się jednej technologii, zbudowanie zespołu, który będzie posiadać szeroki zakres umiejętności może być nieco skomplikowane. Kolejno musisz zadbać o odpowiedni sprzęt, infrastrukturę czy licencje do programów. Gdy korzystasz z outsourcingu IT możesz korzystać z doświadczenia programistów, bez konieczności zapewnienia powyżej wymienionych rzeczy.

Jaki jest koszt outsourcingu IT w Warszawie?

Ile kosztuje outsourcing IT? Cena zależy od wielu czynników, jednak te najbardziej istotne to poziom zaawansowania usługi i czas potrzebny na jej wykonanie. Więcej w temacie sposobów rozliczeń z software housem możesz przeczytać w artykule -Sposoby rozliczania z software housem.

Jeżeli po przeczytaniu artykułu chcesz dowiedzieć się więcej o outsourcingu, zapraszamy do kontaktu. Chętnie porozmawiamy o najlepszych rozwiązaniach dla Twojej firmy.