Facebook Pixel
Sopchy logo blackSopchy logo whitePrace programistyczne

Outsourcing usług IT w Krakowie

Czy warto zlecać usługi programistyczne do firm w Krakowie?

Na początek chcieliśmy pokrótce wyjaśnić czym jest outsourcing IT. Ogólnie mówiąc jest to zlecanie usług IT to podmiotów zewnętrznych. Dzięki temu, każdy software house w Krakowie może wykonać poszczególne zlecenia takie jak tworzenie stron internetowych, budowanie dedykowanych systemów webowych czy budowanie aplikacji mobilnych. Wówczas firma zyskuje zespół doświadczonych programistów bez konieczności zatrudniania ich w swojej firmie. Więcej o outsourcingu IT możesz przeczytać w naszym artykule - Outsourcing - co to takiego?

1. Outcourcing IT dla firm w Krakowie

Outsourcing usług IT staje się standardową procedurą w Krakowskich firmach, nie tylko pośród małych i średnich firm. Nawet największe firmy i korporacje sięgają po zewnętrznych programistów, którzy pomagają w licznych usługach informatycznych, takich jak testowanie oprogramowania, tworzenie aplikacji mobilnych i webowych, projektowanie grafik, itd. Innym częstym powodem skłaniającym do skorzystania z outsourcingu IT jest fakt, że utrzymanie zespołu programistów w firmie, może być obciążeniem dla budżetu, zwłaszcza tych mniejszych biznesów.

Software houses i agencje interaktywne w Krakowie są najlepszym miejscem, aby znaleźć zespół programistów do Twojej dyspozycji. Outsourcing IT może mieć wiele zalet, zwłaszcza jeśli doraźnie potrzebujesz usług programistycznych.

2. Wewnętrzny czy zewnętrzny dział IT?

Tworząc własny dział IT należy wziąć pod uwagę wiele czynników wpływających na budżet firmy. Dzięki zlecaniu usług informatycznych zewnętrznym wykonawcom, firma nie musi inwestować w odpowiedni sprzęt czy utrzymywać na stałe grupy programistów. Warto również wziąć pod uwagę, że pod pojęciem usług informatycznych kryje się wiele różnych czynności. Należą do nich między innymi projektowanie stron internetowych, projektowanie logo, aktualizacja oprogramowania czy naprawa funkcjonalności w aplikacji mobilnej i webowej. Każda z tych czynności wymaga innego rodzaju wiedzy i umiejętności programistycznych. Kiedy decydujesz się na outsourcing usług IT, możesz wybierać z grona programistów, którzy mają odpowiednie doświadczenie w danej technologii czy dziedzinie programowania.

Jaki jest koszt outsourcingu IT w Krakowie?

Jaki jest koszt outsourcingu? To zależy od różnych czynników, ale najważniejsze jest to jak bardzo zaawansowane jest dane zadanie i ile czasu zajmie jego wykonanie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rozliczeń z software housem, sprawdź nasz artykuł - Sposoby rozliczania z software housem.

Jeżeli po przeczytaniu artykułu chcesz dowiedzieć się czegoś więcej w temacie outsourcingu, skontaktuj się z nami pod adresem info@sopchy.com. Chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem i pomożemy Twojej firmie rozwijać się dzięki odpowiednio dobranym rozwiązaniom.