Facebook Pixel
Sopchy logo blackSopchy logo whiteStare Miasto w Gdańsku

Outsourcing usług IT w Gdańsku

Czy warto zlecać usługi programistyczne do firm w Gdańsku?

Outsourcing IT polega na zlecaniu prac programistycznych do zewnętrznych firm, które oferują poszukiwane usługi. Dzięki temu możesz wybrać dowolną agencję interaktywną czy software house w Gdańsku, który zajmie się stworzeniem aplikacji mobilnej, webowej, aktualizacją dedykowanego oprogramowania czy stworzeniem firmowej strony internetowej. Do dyspozycji masz pełen wachlarz programistów, specjalizujących się w różnych technologiach, bez konieczności zatrudniania ich w swojej firmie. Jeśli chcesz poczytać więcej o samym outsourcingu, zobacz nasz artykuł - Outsourcing - co to takiego?

1. Outcourcing IT dla firm w Gdańsku

Outsourcing IT staje się coraz bardziej popularny i korzystają z niego zarówno małe i średnie firmy jak i wielkie korporacje. Niewielkie firmy często decydują się na outsourcing usług programistycznych, aby uniknąć kosztów utrzymania działu IT wewnątrz swojej firmy. Z kolei duże firmy potrzebują często różnorodnych usług programistycznych, wymagających znajomości wielu języków programowania czy frameworków. Zlecając prace programistyczne zewnętrznym firmom, mogą szybko odnaleźć specjalistę w danej dziedzinie, który pomoże im w aktualizacji oprogramowania, testowaniu aplikacji czy rozbudowie aplikacji mobilnej oraz webowej. Outsourcing IT to również popularna forma współpracy pomiędzy firmami oferującymi usługi programistyczne. Jeżeli software house lub agencja interaktywna nie jest w stanie samodzielnie wykonać zlecenia ze względu na brak czasu lub umiejętności w danej dziedzinie technologii, może skorzystać z doświadczenia innego zespołu programistów.

Wiele Software house’ów i agencji interaktywnych w Gdańsku oferuje outsourcing IT (usług programistycznych). Tego typu współpraca ma wiele zalet. Możemy znaleźć specjalistę w danej technologii i i specjalizacji. Nie musimy martwić się, że nasz wewnętrzny dział IT, który sprawuje kontrolę nad autorskim systemem CRM nie będzie w stanie stworzyć aplikacji mobilnej na Android i iOS. czy zaprojektować intuicyjnej strony internetowej. Outsourcing IT może mieć wiele zalet, szczególnie gdy usługi programistyczne których potrzebujesz są sporadyczne i dotyczą różnych zagadnień.

2. Wewnętrzny czy zewnętrzny dział IT?

Jeżeli myślisz nad stworzeniem wewnętrznego działu IT musisz pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Przede wszystkim usługi programistyczne czy informatyczne to bardzo szerokie pojęcie, pod które możemy podpiąć wiele różnych czynności. I tak usługi programistyczne to testowanie aplikacji mobilnej, tworzenie sklepu internetowej, rozbudowa dedykowanego oprogramowania, tworzenie grafik i animacji na stronę internetową, itd. Jeżeli działania Twojej firmy wymagają szerokiego zakresu umiejętności, stworzenie wewnętrznego zespołu IT może być sporym wyzwaniem. Pamiętaj również o odpowiednim sprzęcie, infrastrukturze czy kosztach licencji do programów.

Jaki jest koszt outsourcingu IT w Gdańsku?

Gdy decydujesz się na outsourcing IT, nie musisz dbać o wszystkie wyżej wymienione rzeczy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jaki jest koszt zlecenia usług programistycznych do software house’u lub agencji interaktywnej, najlepiej zapytać u źródła. Ceny będą różnić się zależnie od poziomu zaawansowania usługi i czasu realizacji. Więcej na temat sposobów rozliczeń z software housem możesz przeczytać na -Sposoby rozliczania z software housem.

Jeżeli po przeczytaniu artykułu chcesz dowiedzieć się jak wygląda współpraca oparta o outsourcing w Sopchy, zapraszamy do kontaktu. Chętnie porozmawiamy o najlepszych rozwiązaniach dla Twojej firmy.

Masz pytania? Zostaw numer lub wpadnij na kawę.