Facebook Pixel
Sopchy logo blackSopchy logo whiteKobieta szuka firmy na mapach Google

Wizytówka firmy na mapach - Google Moja Firma

Zaprezentuj swoją firmę w wyszukiwarce na mapach Google

To rozwiązanie pomoże Ci wyróżnić Twoją firmę w wyszukiwarce Google i ułatwić kontakt z klientami. Możesz tego dokonać poprzez stworzenie wizytówki, która będzie widoczna zarówno w wynikach wyszukiwania (jako miejsce na mapie) oraz bezpośrednio w Mapach Google. Darmowy profil firmy (zwany również wizytówką) pozwala Ci umieścić wszystkie istotne informacje działalności, ale również publikować artykuły, zdjęcia oraz oferty, które będą na bieżąco informować o zmianach i nowościach w Twojej firmie, a tym samym będą przyciągać zainteresowanie klientów.

Dobrze przygotowana wizytówka firmy z pewnością pomoże w wzmocnieniu relacji z klientem i zdobyciu jego zaufania. Jeżeli klient zweryfikuje lokalizację naszej firmy, zobaczy zdjęcia budynku w którym działamy lub przykładowe zdjęcia naszego asortymentu, wówczas zwiększy się nasza wiarygodność i szansa, że klient wybierze nasze usługi. Z pewnością bardzo pomocne będą oceny dodawane przez naszych dotychczasowych klientów, dzięki którym Ci potencjalni klienci mogą uzyskać realną opinię o danej firmie (oczywiście czasami zdarzają się nieuczciwe przypadki w których firmy wykupują sobie pozytywne referencje). Co więcej klient może w prosty sposób skontaktować się z Tobą, dzięki możliwości wykonania połączenia lub przesłania wiadomości już za pomocą jednego przycisku. Dodatkowo możesz umieścić link do Twojej strony czy sklepu internetowego, przez co możesz zwiększyć liczbę odbiorców Twojej witryny.

Warto wiedzieć, że wizytówka Twojej firmy ma szansę pokazać się w wyszukiwarce, jeżeli klient będzie wyszukiwał jej po konkretnej nazwie (np. software house Sopchy) lub po bardziej ogólnej frazie, która nawiązuje do Twojej działalności (np. Software house Kielce). W tym przypadku to czy wizytówka w Twojej firmie zostanie wyświetlona zależy od 3 rzeczy: jak mocny jest związek między wyszukiwaną frazą a Twoją wizytówką, jaka jest odległość między odbiorcą a miejscem Twojej działalności oraz jak bardzo Twoja firma jest popularna w internecie (jaki jest jej wynik w pozycjonowaniu naturalnym, ile ma opinii, ile linków prowadzi do strony, itp.).

Google Twoja Firma to narzędzie, które wykorzystasz nie tylko aby wzmacniać relację z klientami, ale również aby uzyskać informacje przydatne dla rozwoju Twojej działalności. Uzyskasz dostęp do statystyk, które wskażą Ci ile osób wykonało połączenie, rezerwacje, wysłało wiadomość za pomocą wizytówki lub dodało Twój profil do obserwowanych. Dowiesz się również jakie frazy spowodowały wyświetlenie Twojej wizytówki, ile osób wyświetliło dodane przez Ciebie posty czy zdjęcia czy ile osób zobaczyło naszą wizytówkę na urządzeniach mobilnych i desktopowych. To niezwykle ważne informacje, na podstawie których możemy ulepszać naszą wizytówkę i przyciągać jeszcze większe grono odbiorców.

Google Moja Firma daje wiele korzyści, a biorąc pod uwagę, że jest to darmowe rozwiązanie każdy może z niego skorzystać, bez obaw o żadne dodatkowe opłaty. Niestety niektóre firmy marketingowe wykorzystują niewiedzę właścicieli firm w tym temacie, proponując odpłatne stworzenie wizytówki widocznej w przeglądarce często przedstawiając się jako partnera Google lub pośrednio nazywając swój wewnętrzny dział tak, że laik myśli, iż rozmawia z przedstawicielem Google. W naszej ocenie są to nieuczciwe praktyki rynkowe. Google Moja Firma to całkowicie bezpłatne rozwiązanie, a założenie własnego profilu jest bardzo proste i nie wymaga żadnej wiedzy technologicznej ani marketingowej. Dodatkowo Google opisało wiele przydatnych wskazówek co do tego jak założyć odpowiedni, wartościowy profil. Jeśli więc otrzymujesz propozycję obsługi wizytówki przeanalizuj ją 2 razy przed podjęciem decyzji lub skonsultuj ją ze specjalistami w tym zakresie.