Facebook Pixel
Sopchy logo blackSopchy logo whiteTworzenie opisów produktów do sklepu internetowego

Strona internetowa - wydatek czy inwestycja?

Czy potrzebna mi strona internetowa?

Rozwój technologii spowodował, że coraz więcej firm przenosi swoją działalność do internetu. Na stronach internetowych prezentują wszystkie informacje odnośnie do swojej działalności i oferty. Sklepy internetowe pozwalają na sprzedaż ich produktów w całym kraju, a nawet za granicą. Kolejno systemy webowe i integrację pozwalają przedsiębiorcom na usprawnienie wszelkich procesów biznesowych. Social media pomagają natomiast zbudować bliższą relację z klientami. Większość osób traktuje technologię jako szansę na znaczny rozwój firmy. W końcu, jeśli nasza oferta trafi do szerszego grona odbiorców, mamy realną szansę na zwiększenie liczby klientów. Wciąż jednak zdarza się, że właściciele firm (szczególnie małych i średnich biznesów) nie dostrzegają możliwości, jakie niesie za sobą zaprezentowanie swojej firmy w sieci. Z tego powodu całkowicie rezygnują ze stworzenia strony internetowej lub korzystają z budżetowych rozwiązań, które często ze względu na niskie standardy jakości i profesjonalizmu, powodują odwrotny efekt do zamierzonego. W tym artykule opiszemy czy strona internetowa jest niezbędna, jakie daje możliwości i czy możemy traktować ją jak inwestycję, która przyniesie realne zyski dla naszego biznesu.

1. Czy warto stworzyć stronę internetową?

W celu znalezienia odpowiedzi na to pytanie najpierw warto zastanowić się, gdzie potencjalni klienci będą szukać Twoich usług. Jeżeli jedną z odpowiedzi jest wyszukiwarka internetowa, zdecydowanie warto stworzyć swoją stronę internetową. Dzięki temu masz szansę przedstawić swoją ofertę znacznie większej liczbie odbiorców. Zdarza się, że właściciele małych i średnich firm nie chcą pozyskać dodatkowej liczby klientów, ponieważ uważają, że mają wystarczająco dużo pracy. Takie podejście jest równoznaczne z niechęcią do rozwoju firmy. Przecież mając więcej osób zainteresowanych naszą ofertą, możemy wybierać większe, bardziej wartościowe zlecenia, które przyniosą firmie korzyści finansowe oraz będą okazją na poszerzenie jej horyzontów. To główny aspekt, który powinien skłonić do podjęcia decyzji o stworzeniu strony internetowej.

2. Wizytówka Twojej firmy w internecie

Strona internetowa jest prawdziwą wizytówką firmy. To właśnie na niej możesz umieścić niezbędne informacje, takie jak telefon, adres czy NIP, które zwiększą wiarygodność Twojego biznesu. Coraz więcej osób weryfikuje firmy w wyszukiwarce internetowej i jeżeli nie znajdą żadnego śladu jej istnienia, mogą uznać ją za niegodną zaufania.

Ponadto, to właśnie strona internetowa pozwala na zaprezentowanie Twojej firmy i oferty w dowolny sposób. Tylko Ty decydujesz o tym, w jaki sposób opiszesz i przedstawisz swoją ofertę użytkownikom, od wyboru szaty graficznej, po rodzaj i kolor czcionek. Możesz dodawać elementy w dowolnej formie, w przeciwieństwie do social mediów, które niosą w tej kwestii pewne ograniczenia. Pamiętaj, że bardzo często użytkownicy porównują poziom wykonania strony internetowej do poziomu wykonanych przez Ciebie usług. Nie warto więc zawsze opierać się o niskobudżetowe opcje, które nie zapewnią odpowiedniego profesjonalizmu. Użytkownik, przeglądając wiele stron internetowych, najpewniej zwróci uwagę na tę, która będzie nowoczesna, przejrzysta i atrakcyjna.

3. Możliwość reklamy

Strona internetowa to nie tylko prezentacja Twojej oferty, to również narzędzie marketingowe z ogromnym potencjałem. Oprócz tego, że informacje o Twojej firmie dostępne są na stronie internetowej o każdej porze, masz wiele możliwości dalszego promowania witryny, np. pozycjonowanie naturalne czy kampanie Google Ads (czytaj więcej). Dzięki temu wzmocnisz swoją pozycję w wyszukiwarce i stale będziesz zwiększać liczbę odbiorców z grupy docelowej, którzy faktycznie będą zainteresowani Twoją ofertą.

Obecnie posiadanie firmowej strony internetowej to pewnego rodzaju standard. Jak pokazuje artykuł w większości przypadków, rzeczywiście jest to niezbędne narzędzie do rozwoju firmy. Nie należy jednak traktować stworzenia strony internetowej jak przymusowy wydatek, a raczej jako inwestycję, która w przypadku profesjonalnie wykonanego projektu z pewnością się zwróci.

Jeżeli chcesz poznać koszt wykonania strony internetowej dla Twojej firmy, przejdź do naszego formularza wyceny stron internetowych lub zadzwoń pod numer 577 99 34 34 i poznaj dostępne opcje.