Facebook Pixel
Sopchy logo blackSopchy logo whiteSpecjalistka od kampanii reklamowych pracująca nad nowym projektem

Rodzaje reklamy

Skuteczne działania

W trakcie tworzenia strony internetowej czy sklepu internetowego warto pomyśleć jak skutecznie wypromować swoją stronę. Nawet najlepszy projekt bez odpowiedniej reklamy może pozostać niezauważonym przez użytkowników. Nie każdy rodzaj reklamy będzie jednak odpowiedni dla Twojej firmy i zamiast generować zyski oraz przyciągać grupę nowych klientów będzie jedynie dodatkowym kosztem.

Nasz software house proponuje dobranie rozwiązań, które będą optymalne dla Twojego biznesu i pozwolą Ci dotrzeć do Twojej grupy docelowej. Aby zwiększyć zasięg odbiorców Twojej strony internetowej bądź sklepu internetowego możesz skorzystać z kilku wariantów reklamy.

Pozycjonowanie naturalne

Pozycjonowanie naturalne (inaczej pozycjonowanie organiczne) są to inaczej różnego rodzaju działania, których celem jest umieszczenie naszej strony na jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce Google. Jest to złożony i długofalowy proces, który może potrwać nawet do kilku miesięcy zanim nasz cel zostanie osiągnięty. Pojawienie się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania w przeglądarce zależy między innymi od tego jak dopasujemy swoją stronę do wytycznych algorytmu wyszukiwarek - inaczej mówiąc czy roboty indeksujące wyszukiwarki uznają naszą stronę za wartościową.

Niestety algorytm ten nie jest do końca nikomu znany, ale przewidziane zostały pewne kroki, których konsekwentna realizacja pomaga w pozycjonowaniu naszej aplikacji, strony internetowej lub sklepu internetowego. Są to między innymi publikowanie wartościowych dla czytelnika treści, które zawierają adekwatną ilość słów kluczowych i fraz kompatybilnych z tematem naszej strony, linkowanie naszej strony czy sklepu internetowego z innych wiarygodnych i jakościowych witryn czy też rzetelne przygotowanie kodu strony.

Sieć Google Ads

Reklamy oferowane przez Google Ads to inaczej mówiąc linki sponsorowane, które wyświetlają się użytkownikom internetu w formie tekstowej, graficznej lub wideo. Istnieje wiele rodzajów kampanii w które możesz zainwestować aby skutecznie dotrzeć do grona Twoich potencjalnych klientów

Na przykład możesz wybrać opcję kampanii w wyszukiwarce Google. Wówczas Twoja strona zostanie wyróżniona spośród innych pozycji wyszukiwania, znajdując się na górze bądź na dole wyników wyszukiwania. Kolejną możliwością reklamy Google Ads są kampanie wideo na YouTube, kampanie banerowe lub tekstowe w Gmail lub social mediach. Natomiast jeżeli prowadzisz sprzedaż warto pomyśleć o kampanii produktowej w wyszukiwarce.

Możliwości jest wiele i chociaż działania reklamowe wykonywane za pośrednictwem Google Ads są stosunkowo szybkie należy je dobrać w taki sposób, który pozwoli nam efektywnie mierzyć się z konkurencją jednocześnie nie “przepalając” budżetu.

Media społecznościowe

Zależnie od profilu firmy media społecznościowe mogą być jednym z największych źródeł odbiorców do których chcesz dotrzeć. Dzięki social mediom nie tylko wypromujesz swoje usługi czy zwiększysz sprzedaż, ale również możesz zbudować wizerunek firmy i zaistnieć wśród potencjalnych konsumentów. Media społecznościowe umożliwiają również łatwy i szybki kontakt z klientami poprzez odpowiadanie na wiadomości prywatne czy komentarze. Co więcej poprzez dokładne zdefiniowanie grupy docelowej masz możliwość dotarcia do osób realnie zainteresowanych Twoją ofertą.

Influencer marketing

Jest to kolejna forma reklamy w sieci, która odbywa się za pośrednictwem tak zwanego influencera, czyli osoby prowadzącej w sieci bloga, vloga na YouTube czy profil na social mediach, gdzie zamieszcza treści obserwowane przez dużą ilość osób.

Influencerzy są to osoby opiniotwórcze, które wywierają wpływ na poglądy swoich obserwatorów. Przez klientów postrzegani są jako obiektywne osoby, które chcą podzielić się swoją wiedzą na temat produktu, nie naciskając nikogo na jego zakup. W taki sposób tworzą relację z klientem, która opiera się na wiarygodności i zaufaniu.