Facebook Pixel
Sopchy logo blackSopchy logo whiteTworzenie opisów produktów do sklepu internetowego

Co trzeba przygotować tworząć stronę lub sklep internetowy

Jakimi rzeczami musisz się zająć realizując projekt strony lub sklepu internetowego

Decydując się na rozpoczęcie projektu musisz podjąć wiele ważnych decyzji dotyczących jego wyglądu, funkcjonalności czy wyboru wykonawcy, który zajmie się ich wdrożeniem. Kiedy ustalisz już wszystkie powyższe kwestie i oddasz swój projekt profesjonalistom, pozostaje pytanie jakie rzeczy musisz przygotować. Strona czy sklep internetowy to nie tylko projekt graficzny i sprawy techniczne, którymi zajmą się programiści. To również różnego rodzaju treści, które mają zachęcić użytkownika do pozostania na Twojej stronie i zagłębienia się w prezentowaną ofertę.

1. Elementy wizualne

Z pewnością w pierwszej kolejności użytkownik zwraca uwagę na wszystkie elementy wizualne takie jak design, zdjęcia czy grafiki. W wielu przypadkach wykorzystuje się zdjęcia stockowe - możesz wybrać je sam lub powierzyć to zadanie web deweloperom, którzy dopasują odpowiednie elementy do Twojego projektu. Czasami jednak, na przykład kiedy na stronie lub sklepie prezentujesz swoje produkty i realizacje, musisz zadbać o profesjonalną sesję zdjęciową. Pamiętaj, że zdjęcia muszą być w dobrej jakości i rozdzielczości, aby mogły być użyte między innymi w banerach lub sliderze. Poziom prezentowanych zdjęć jest niezmiernie istotny, ponieważ to właśnie one w większości decydują o tym jaką opinię użytkownik wyrobi sobie na temat naszych usług czy artykułów, które produkujemy.

2. Przygotowanie tekstów na stronę www

Kolejną rzeczą jest przygotowanie tekstów, które chcesz umieścić na swojej stronie. Powinny one dostarczyć informacji na temat Twojej firmy oraz oferty w czytelny i interesujący sposób. Rodzaj tekstów należy dopasować w zależności od prezentowanych zakładek oraz tego jak bardzo szczegółowo chcemy opisać poszczególne elementy. Warto, aby teksty zawierały ważne dla nas słowa kluczowe, które pomogą w pozycjonowaniu naturalnym. Jeżeli nie masz lekkiego pióra i nie umiesz w odpowiedni sposób opisać tego, co chcesz przekazać potencjalnym klientom, możesz skorzystać z usług copywriterów. Pomogą stworzyć Ci spersonalizowane treści, dopasowane pod kątem SEO. Pamiętaj, że nie można kopiować żadnych treści z innych stron internetowych - jest to traktowane jak plagiat, który w dodatku bardzo źle wpływa na pozycjonowanie strony. Jeśli Twoja strona lub sklep internetowy będą wielojęzyczne, warto zadbać o profesjonalnego tłumacza dla stworzonych tekstów. Nie powinno się używać internetowych translatorów, które generują wiele błędów w przekładzie. Dla osób obcojęzycznych błędny i niezrozumiały tekst, nawet w ich ojczystym języku, może być bardziej zniechęcający niż jego brak.

Jeżeli Twoja strona lub sklep internetowy gromadzą różnego rodzaju dane osobowe, musisz zapewnić stosowny regulamin oraz politykę prywatności. Tych treści również nie należy kopiować z innych witryn. Ewentualnie możemy skorzystać z gotowych wzorów, dostępnych w internecie bez opłat, które następnie uzupełnimy spersonalizowanymi danymi.

W przypadku gdy posiadasz sklep internetowy musisz również zapewnić regulamin zwrotów i reklamacji oraz przygotować odpowiednie formularze, które udostępnisz do pobrania na stronie. W sklepie internetowym ważne są również spersonalizowane opisy dla każdego z produktów - kiedy opis będzie się powtarzał, użytkownik będzie znudzony przeglądaniem kolejnych produktów, a także będzie miał wrażenie, że nie może uzyskać rzetelnych informacji na ich temat. Ta kwestia jest szczególnie ważna w przypadku osób, które są dystrybutorami - jeżeli każdy z dystrybutorów przekopiuje opisy produktów ze strony producenta, bez zmieniania ich w jakimkolwiek stopniu, jego oferta niczym się nie wyróżni, a powielane treści będą negatywnie wpływać na pozycjonowanie witryny.