Praca z projektami opartymi o React Native
W Software House Sopchy zazwyczaj decydujemy się na wybór znanych i sprawdzonych rozwiązań, które zapewniają możliwość rozbudowy aplikacji w przyszłości. Poszczególne rozwiązania dobierane są indywidualnie do danego projektu względem jego przeznaczenia i wymagań jakie ma spełniać. W przypadku aplikacji mobilnych często stawiamy na wykorzystanie frameworka React Native, który stosunkowo szybko pozwala stworzyć aplikację na różne platformy systemowe (najczęściej iOS i Android).
1. Aplikacje mobilne React Native
Jak już zostało wcześniej wspomniane React Native to platforma przeznaczona do tworzenia aplikacji mobilnych. Jej twórcą jest znana na całym świecie firma Facebook, która wykorzystuje tę technologię również do tworzenia własnych aplikacji, takich jak Facebook, Instagram czy WhatsApp. Praca z React Native polega na napisaniu kodu w języku JavaScript, który kolejno jest tłumaczony i kompilowany do odpowiedniej aplikacji poprzez tak zwane mosty łączące elementy natywne kodu i te napisane w JavaScript.
2. Zalety React Native
Obecnie uznaje się ją za jedną z najbardziej powszechnych i lubianych technologii internetowych. Popularność w tym wypadku oznacza nowe możliwości, jako że dzięki ogromnej liczbie zwolenników React.js z łatwością można znaleźć odpowiedź na nurtujące nas pytanie, zainspirować się czyjąś pracą lub skorzystać z wielu gotowych rozwiązań. Kolejną korzyścią podkreśloną przez użytkowników Reacta jest jednokierunkowy obieg danych co zmniejsza ilość potencjalnych błędów, tym samym zwiększając wydajność aplikacji. Podkreśla się również łatwość konfiguracji aplikacji, a także jej optymalizacji względem SEO. Niektórzy programiści zarzucają tej technologii zbyt szybkie wprowadzanie zmian i modyfikacji, które wymagają regularnej aktualizacji wiedzy o React.js. Jednak nasz software house nie obawia się dynamicznych rozwiązań i chętnie poznajemy nowe możliwości, aby projektować jak najlepsze aplikacje internetowe, aplikacje mobilne czy sklepy internetowe.
3. Wady React Native
Nie da się całkowicie przekształcić kodu napisanego w React Native w kod natywny. Im bardziej rozbudowana będzie aplikacja tym więcej mostów będzie trzeba stworzyć. Wobec tego im mniej skomplikowany jest projekt oraz jego interfejs, tym łatwiej będzie nam stworzyć aplikację opartą o React Native.
React Native warto wybrać przy mniej zaawansowanych projektach oraz w przypadkach gdy ogranicza Cię czas realizacji lub budżet. Jeżeli jednak aplikacja będzie mieć wiele rozwiniętych funkcji, które dodatkowo będą rozbudowane w przyszłości, może okazać się że ilość współdzielonego kodu będzie niewielka w porównaniu do ilości mostów, które trzeba zbudować aby zintegrować wewnętrznie obydwa systemy. W tym wypadku warto pomyśleć jaki potencjał niesie ze sobą natywne API, które umożliwiają komunikację dwóch zróżnicowanych aplikacji.
Szukasz zespołu, który pomoże Ci aktualizować lub stworzyć projekt oparty o React Native? Skontaktuj się z nami i dowiedz się jak zespół Software House Sopchy może pomóc Ci w tym zakresie.