Facebook Pixel
about-logo

Nowoczesne i bezpieczne aplikacje mobilne tworzone pod systemy operacyjne Android, iOS oraz HarmonyOS.

Planowanie i projektowanie aplikacji mobilnych Kraków

Zapewniamy wsparcie już od momentu planowania funkcji i architektury aplikacji mobilnych.

 

Oferujemy także pomoc w przygotowaniu projektu graficznego lub interaktywnej makiety aplikacji mobilnej z zachowaniem standardów UX i UI.

planowanie architektury aplikacji mobilnej przez zespół w Krakowie

Wdrożenia aplikacji mobilnych Kraków

Planujemy logikę aplikacji i tworzymy jej widoki. Następnie wdrażamy funkcje oraz integrujemy aplikację z zewnętrznymi API.

 

Zanim wdrożymy wersję produkcyjna, udostępniamy projekt aplikacji w środowisku testowym oraz wykonujemy testy manualne.

testowanie aplikacji mobilnych

Rozwój i wsparcie aplikacji mobilnych w Krakowie

Aktualizujemy aplikacje mobilne o nowe funkcjonalności, odświeżamy jej design lub programujemy skrypty do komunikacji z zewnętrznym oprogramowaniem, takim jak aplikacja webowa lub sklep internetowy.

 

Dla aplikacji, które wymagają szczególnego wsparcia, możemy zapewnić stałą lub tymczasową obsługę 24/7.

rozbudowa aplikacji mobilnej

Potencjał aplikacji mobilnych w biznesie

ZAANGAŻOWANIE UŻYTKOWNIKÓW

Dane z raportu Digital 2022 wykazują, że użytkownik urządzeń mobilnych spędza na nich średnio 4h 48 min dziennie z czego 92,5% czasu jest poświęca na korzystanie z aplikacji mobilnych. Jeszcze w roku 2021 czas korzystania z urządzeń mobilnych był o 37 minut krótszy względem roku 2022.

POPULARNOŚĆ APLIKACJI ANDROID I iOS

W roku 2021 użytkownicy urządzeń mobilnych instalowali aplikacje 230 mld razy. Jest to 5,5% więcej niż w roku 2020. Obecnie na rynku systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych dominują Android 70,74% oraz iOS 28,54%. Mimo kolosalnej różnicy udziału w rynku przychody generowane przez użytkowników iOS są nie różnią się znacząco od tych generowanych przez użytkowników Androida. Pozostałe systemy operacyjne notują ~1% udziału.

sopchy pattern
programiści Sopchy

3 kluczowe kwestie związane z projektowaniem aplikacji #Kraków

Aplikacje mobilne oraz aplikacje internetowe to najczęściej złożone projekty, które mają szereg zaawansowanych funkcjonalności. Planując wdrożenie aplikacji mobilnej czy webowej warto zwrócić uwagę na następujące aspekty.

1. Technologie używane w budowie aplikacji mobilnych i webowych

Podstawą do wyboru technologii, która zostanie użyta w budowie aplikacji mobilnej czy webowej są czynniki takie jak rodzaj i cel aplikacji, wymagane funkcjonalności oraz budżet, który właściciel aplikacji chce przeznaczyć na jej wdrożenie i rozwój. Dodatkowo wybrana technologia powinna sprawić, że nasza aplikacja mobilna bądź webowa będzie wydajna, elastyczna oraz funkcjonalna. Dlatego najczęściej wybieramy sprawdzone rozwiązania, które od dłuższego czasu cieszą się uznaniem i popularnością. Są to m.in. Vue.js, React.js, Laravel, Django, TensorFlow, Keras, PyTorch.

2. Wydajność aplikacji webowych oraz mobilnych

Szybkość ładowania aplikacji zależy od kilku czynników, takich jak wydajność aplikacji czy serwera. Jeśli procesy zachodzące w aplikacji nie zostaną odpowiednio zoptymalizowane, aplikacja może wykorzystywać ogromne zasoby serwera. Aby uniknąć problemów z wydajnością aplikacji mobilnej oraz webowej, jednocześnie unikając wysokich opłat za utrzymanie aplikacji na serwerze, należy zaprojektować prawidłową strukturę aplikacji oraz przeanalizować koszty obsługi danych.

3. Metodyka pracy nad aplikacjami stosowana przez Software House Sopchy

Nasz Software House preferuję metodykę Scrum/Agile, która umożliwia wydajną pracę nad aplikacją mobilną i webową. Pracę rozpoczynamy od wyznaczenia wszystkich funkcjonalności, jakie ma posiadać aplikacja oraz określeniu priorytetów dla projektu. Następnie realizacja projektu podzielona jest na etapy, trwające od 1 do 3 tygodni, w trakcie których wdrażamy kolejne funkcje w aplikacji i planujemy kolejne kroki jej rozwoju.