Facebook Pixel
Sopchy logo blackSopchy logo whiteKlient software house

Indywidualny, personalizowany, oparty o szablon - jaki projekt graficzny wybrać?

Pierwsze wrażenie po wyświetleniu strony lub aplikacji

W trakcie tworzenia strony internetowej czy sklepu internetowego jednym z najbardziej istotnych elementów projektu, któremu warto poświęcić uwagę jest jego szata graficzna. Walory estetyczne naszej strony internetowej, sklepu czy aplikacji mają bezpośredni wpływ na ilość konwersji na stronie.

To właśnie efekt wizualny decyduje o pierwszym wrażeniu jakie zostanie wywarte na użytkowniku i czy zechce on dłużej pozostać na naszej stronie, a docelowo czy wybierze skorzystanie z naszych usług.

Główne różnice

Częstym pytaniem podczas wybierania projektu graficznego jest różnica pomiędzy indywidualnym projektem graficznym tworzonym od podstaw, spersonalizowaną szatą graficzną z użyciem gotowych elementów oraz projektem opartym o szablon. Jest to istotny aspekt, który należy rozważyć uwzględniając przy tym oczekiwania względem projektu oraz budżet.

Projekt indywidualny - tworzony od podstaw

W przypadku tworzenia indywidualnego projektu webowej, aplikacji mobilnej, strony internetowej lub sklepu internetowego, proces zazwyczaj zaczyna się od konsultacji dotyczących oczekiwań względem designu, struktury, animacji. Następnie nasz zespół tworzy krok po kroku projekt w oparciu o wspólne ustalenia lub omówiony wcześniej projekt graficzny. Dzięki temu może być on idealnie dopasowany do precyzyjnie określonych potrzeb i oczekiwań klienta. W trakcie tego procesu klient może dowolnie ingerować w szczegóły designu i wprowadzać swoje poprawki, aż do momentu zatwierdzenia. Możliwość personalizacji w projekcie indywidualnym jest nieograniczona, jednak ogólne ramy należy określić przed rozpoczęciem prac. Proces tworzenia indywidualnego projektu graficznego jest dłuższy i droższy względem projektu opartego typowo na szablonie - bez możliwości wprowadzania indywidualnych zmian. Jednak efekt końcowy jest zazwyczaj zdecydowanie lepszy.

Projekt personalizowany - z użyciem gotowych elementów

Podczas tworzenia personalizowanej szaty graficznej wykorzystujemy zaprojektowane już wcześniej sekcje strony internetowej, a następnie dostosowujemy je do oczekiwań klienta. W opisywanym przypadku jedną z istotniejszych różnic względem projektu indywidualnego jest określona z góry liczbą poprawek do tworzonej strony internetowej, sklepu internetowego, aplikacji mobilnej czy webowej. Personalizacja pozwala na dopasowanie projektu graficznego strony w taki sposób, aby oddać charakter Twojego biznesu. Korzystanie z pojedynczych elementów szablonu oraz indywidualne zmiany sprawią, że Twój design nadal będzie wyróżniać się na tle innych, a bazowanie na gotowych rozwiązaniach i określenie limitu poprawek znacznie obniża nakład pracy i tym samym cenę projektu.

Projekt oparty o szablon

Kolejna możliwość to stworzenie projektu graficznego z zastosowaniem konkretnego szablonu. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają dużego budżetu lub którym zależy na natychmiastowej realizacji projektu. Niski koszt i szybka realizacja to duże zalety tego rozwiązania. Niestety należy pamiętać, że możliwość personalizacji jest tutaj minimalna i ogranicza się do zmiany grafik, kolorów czy fontów. Nie ma możliwości tworzenia indywidualnych elementów w strukturze strony internetowej, sklepu internetowego lub aplikacji.