Facebook Pixel
Sopchy logo blackSopchy logo whiteKlient software house

Indywidualny, personalizowany, oparty o szablon - jaki projekt graficzny wybrać?

Pierwsze wrażenie po wyświetleniu strony lub aplikacji

W trakcie tworzenia strony internetowej czy sklepu internetowego jednym z najbardziej istotnych elementów projektu, któremu warto poświęcić uwagę jest jego szata graficzna. Walory estetyczne naszej strony internetowej, sklepu czy aplikacji mają bezpośredni wpływ na ilość konwersji na stronie.

To właśnie efekt wizualny decyduje o pierwszym wrażeniu jakie zostanie wywarte na użytkowniku i czy zechce on dłużej pozostać na naszej stronie, a docelowo czy wybierze skorzystanie z naszych usług.

Główne różnice

Częstym pytaniem podczas wybierania projektu graficznego jest różnica pomiędzy indywidualnym projektem graficznym tworzonym od podstaw, spersonalizowaną szatą graficzną z użyciem gotowych elementów oraz projektem opartym o szablon. Jest to istotny aspekt, który należy rozważyć uwzględniając przy tym oczekiwania względem projektu oraz budżet.

Indywidualny projekt tworzony od podstaw

W przypadku tworzenia indywidualnego projektu webowej, aplikacji mobilnej, strony internetowej lub sklepu internetowego, praca nad projektem zazwyczaj zaczyna się od konsultacji i współpracy z grafikiem, który tworzy unikalny design, idealnie dopasowany do precyzyjnie określonych potrzeb i oczekiwań klienta. Projekt tworzy się od podstaw, a w trakcie tego procesu klient może dowolnie ingerować w szczegóły designu i wprowadzać swoje poprawki. Dopiero gdy klient zaakceptuje wszystkie detale projektu graficznego, programiści przystępują do pracy nad wdrożeniem strony, sklepu internetowego czy aplikacji. Możliwość personalizacji w przypadku indywidualnej szaty graficznej jest nieskończona. Proces tworzenia indywidualnego projektu graficznego jest dłuższy i droższy niż w przypadku pracy na szablonie. Jednak efekt końcowy jest zazwyczaj dużo lepszy.

Spersonalizowany projekt z użyciem gotowych elementów

Podczas tworzenia spersonalizowanej szaty graficznej wykorzystujemy zaprojektowane już wcześniej sekcje strony internetowej, a następnie dostosowujemy je do oczekiwań klienta. W naszych umowach nie ograniczamy ilości poprawek wizualnych jednocześnie dając gwarancję satysfakcji z wykonanej strony internetowej, sklepu internetowego, aplikacji mobilnej czy webowej. Personalizacja pozwala na dopasowanie projektu graficznego strony w taki sposób, aby oddać charakter Twojego biznesu. Korzystanie z pojedynczych elementów szablonu sprawi, że Twoja strona internetowa nadal będzie wyróżniać się na tle innych, a bazowanie na gotowych rozwiązaniach obniża nakład pracy i tym samym cenę projektu.

Projekt oparty o szablon

Kolejna możliwość to stworzenie projektu graficznego z zastosowaniem konkretnego szablonu. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają wystarczającego budżetu lub którym zależy na natychmiastowej realizacji projektu. Niski koszt i szybka realizacja to duże zalety tego rozwiązania. Niestety należy pamiętać, że możliwość personalizacji jest tutaj minimalna i ogranicza się do zmiany grafik, kolorów czy fontów. Nie ma możliwości tworzenia indywidualnych elementów w strukturze strony internetowej.