Facebook Pixel
about-logo

Wdrażamy nowoczesne i skalowalne aplikacje webowe (internetowe).

Planowanie i projektowanie aplikacji webowych

Zapewniamy całkowite wsparcie w planowaniu funkcji i architektury aplikacji mobilnych.

 

Tworzymy design lub interaktywną makietę aplikacji webowej, zachowując kluczowe zasady UX i UI.

zespół Sopchy planujący funkcje aplikacj webowej

Wrożenia aplikacji webowych

Wdrażamy logikę aplikacji webowej oraz jej design. Następnie programujemy od postaw funkcje aplikacji oraz integracje z zewnętrznym oprogramowaniem.

 

Przed opublikowaniem produkcyjnej wersji aplikacji webowej, przeprowadzamy testy manualne i udostępniamy projekt w środowisku testowym.

programiści Sopchy Kielce pracujący nad aplikacją webową
Rozwój i wsparcie aplikacji webowych

Rozbudowujemy aplikację o nowe funkcjonalności, aktualizujemy szatę graficzną lub wdrażamy integrację z zewnętrznym oprogramowaniem, np. systemem ERP czy sklepem internetowym.

 

Aplikacjom webowym, które potrzebują specjalnego nadzoru, możemy zaoferować stałe lub okresowe wsparcie 24/7.

zespół Sopchy

Potencjał aplikacji webowych w biznesie

DOSTĘPNOŚĆ APLIKACJI WEBOWYCH

Aplikacje webowe dostępne są na każdym urządzeniu (komputerze, tablecie, smartfonie). Jedynym wymogiem jest posiadanie przeglądarki. Użytkownik może komfortowo korzystać z niej bez konieczności pobierania i instalacji dodatkowych programów.

OPTYMALIZACJA INDYWIDUALNYCH PROCESÓW W PRZEDSIĘBIORSTWIE

Systemy webowe pozwalają znacząco zoptymalizować czas pracy poświęcany na cykliczne, powtarzalne czynności. Umożliwiają również przeniesienie obsługi wielu platform do jednej aplikacji.

sopchy pattern
programiści Sopchy

3 kluczowe kwestie związane z projektowaniem aplikacji #Kielce

Aplikacje webowe (internetowe) i aplikacje mobilne są bardzo rozbudowanym pojęciem. Poniżej przygotowaliśmy listę trzech podstawowych aspeków na które warto zwrócić uwagę podczas planowania, wyceniania oraz wdrażania projektu.

1. Technologie wykorzystane do budowy aplikacji

W oparciu o rodzaj aplikacji, jej przeznaczenie i budżet sugerujemy wybór technologii, które naszym zdaniem najlepiej sprawdzą się w projekcie. Najważniejszymi czynnikami są między innymi: wydajność, funkcjonalność, elastyczność, skalowalność oraz możliwość rozwoju. Aby uniknąć problemów z aktualizacją i rozbudową w następnych latach w większości przypadków sugerujemy wykorzystanie popularnych lub nowych, ale szybko zyskujących popularność rozwiązań takich jak Vue.js, React.js, Laravel, Django, TensorFlow, Keras, PyTorch...

2. Wydajność aplikacji webowych oraz mobilnych

Na finalny czas ładowania się aplikacji wpływają głównie: wydajność samej aplikacji oraz dostępne zasoby infrastruktury IT (czyli moc obliczeniowa serwera). Kiedy zawodzi sama aplikacja i przez wiele niezoptymalizowanych procesów generuje duże obciążenie dla infrastruktury możemy zwiększyć jej zasoby - jest to jednak tylko "leczenie objawów". Na dłuższą metę takie rozwiązanie okaże się strzałem w kolano dla naszego biznesu. Przy dużym ruchu koszty utrzymania mocarnej jednostki serwera będą ogromne. Dlatego też niezwykle ważne jest odpowiednie zaprojektowanie architektury aplikacji oraz optymalizacja kodu odpowiadającego za obsługę danych.

3. Metodyka pracy nad aplikacjami stosowana przez Software House Sopchy

Podczas tworzenia aplikacji webowych i aplikacji mobilnych preferujemy metodykę Scrum / Agile. Odpowiednio zastosowana pozwala na stosunkowo szybką i elastyczną realizację projektu. Ogólnie rzecz biorąc polega ona na zebraniu listy funkcji aplikacji webowej lub aplikacji mobilnej, określeniu ich priorytetu i przystąpieniu do pracy, która dzieli się na tak zwane "sprinty". Każdy "sprint" trwa zazwyczaj od 1 do 4 tygodni i wnosi kolejne działające funkcje dostępne dla użytkowników. Po każdym sprincie zleceniodawca z zespółem programistów omawiają wprowadzone zmiany i określają nowe cele oraz ich priorytet.