about-logo

Tworzymy funkcjonalne i bezpieczne aplikacje mobilne dla systemów iOS, Android i HarmonyOS.

Planowanie i projektowanie aplikacji mobilnych Gdańsk

Wspólnie planujemy funkcję i architekturę aplikacji mobilnej, zapewniając kompleksowe wsparcie.

 

Tworzymy projekty graficzne aplikacji lub interaktywne makiety, uwzględniając najnowsze trendy UX i UI.

omawianie aplikacji mobilnej przez zespół z Gdańska

Wdrożenia aplikacji mobilnych Gdańsk

Wdrażamy logikę aplikacji oraz tworzymy kolejne widoki. Dodajemy funkcjonalności aplikacji mobilnej oraz wszelkie integracje z zewnętrznym API.

 

Zanim opublikujemy produkcyjną wersję aplikacji mobilnej, przechodzi ona szereg testów manualnych w środowisku testowym.

wdrożenie aktualizacji aplikacji mobilnych

Rozwój i wsparcie aplikacji mobilnych w Gdańsku

Dodajemy zaawansowane funkcjonalności, aktualizujemy szatę graficzną lub dodajemy integrację z zewnętrznym oprogramowaniem, takim jak sklep internetowy lub aplikacja webowa.

 

Aplikacjom mobilnym wymagającym szczególnego wsparcia, udostępniamy możliwość stałej lub okresowej opieki 24/7.

rozwój aplikacji mobilnej

Potencjał aplikacji mobilnych w biznesie

ZAANGAŻOWANIE UŻYTKOWNIKÓW

Dane z raportu Digital 2022 wykazują, że użytkownik urządzeń mobilnych spędza na nich średnio 4h 48 min dziennie z czego 92,5% czasu jest poświęca na korzystanie z aplikacji mobilnych. Jeszcze w roku 2021 czas korzystania z urządzeń mobilnych był o 37 minut krótszy względem roku 2022.

POPULARNOŚĆ APLIKACJI ANDROID I iOS

W roku 2021 użytkownicy urządzeń mobilnych instalowali aplikacje 230 mld razy. Jest to 5,5% więcej niż w roku 2020. Obecnie na rynku systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych dominują Android 70,74% oraz iOS 28,54%. Mimo kolosalnej różnicy udziału w rynku przychody generowane przez użytkowników iOS są nie różnią się znacząco od tych generowanych przez użytkowników Androida. Pozostałe systemy operacyjne notują ~1% udziału.

sopchy pattern
programiści Sopchy

3 rzeczy które warto wiedzieć o aplikacjach #Gdańsk

Aplikacje webowe (lub internetowe) i aplikacje mobilne to dość złożone pojęcia. Aby pomóc Ci je zrozumieć przedstawiamy listę trzech najważniejszych spraw, na które trzeba zwrócić uwagę jeżeli chcesz stworzyć aplikację mobilną lub webową.

1. Technologie stosowane do budowy aplikacji

Technologie dobierane są pod kątem rodzaju aplikacji, jej przeznaczenia oraz wysokości budżetu jakim dysponuje nasz klient. Dobieramy technologię analogicznie do potrzeb i wymagań naszych klientów, ze zwróceniem szczególnej uwagi na wydajność, elastyczność, funkcjonalność, skalowalność oraz możliwość rozwoju i rozbudowy w późniejszych latach. Dlatego też stawiamy na dobrze znane rozwiązania,lub takie które szybko zyskują uznanie. Są to między innymi Vue.js, React.js, Laravel, Django, TensorFlow, Keras, PyTorch.

2. Wydajność aplikacji webowych oraz mobilnych

Czas w jakim ładuje się aplikacja jest głównie zdeterminowany przez czynniki takie jak wydajność aplikacji oraz mocy obliczeniowej serwera (czyli zasobów infrastruktury IT). Jeżeli aplikacja stanowi za duże obciążenie dla serwera ze względu na zbyt dużą ilość procesów, które nie są zoptymalizowane, nie wystarczy tylko zwiększyć zasoby aplikacji. Takie rozwiązanie może na dłuższą metę pogorszyć całą sytuację i być obciążające dla naszego biznesu gdyż koszty utrzymania aplikacji na serwerze przy dużym ruchu staną się kolosalne. Dlatego też fundamentalną sprawą jest dobry projekt architektury aplikacji oraz optymalizacja kodu obsługi danych.

3. Metodyka pracy nad aplikacjami preferowana w Software House Sopchy

Kiedy tworzymy aplikacje mobilne i webowe w naszym software house’ie zazwyczaj podążamy metodyką Scrum / Agile. Pozwala nam to tworzyć relatywnie szybkie i elastyczne rozwiązania. Prace nad projektem zaczynamy od omówienia wszystkich funkcji aplikacji oraz jej priorytetów z właścicielem. Kolejno dzielimy czynności na sprinty - każdy z nich trwa od 1 do 4 tygodni i dotyczy wdrożenia kolejnych działających funkcji do aplikacji. Kiedy zakończymy dany sprint przystępujemy do analizy wprowadzonych zmian i wyznaczamy kolejne kroki, które zostaną podjęte.