Facebook Pixel
about-logo

Zajmujemy się tworzeniem wszechstronnych i bezpiecznych aplikacji mobilnych na platformy iOS, Android oraz HarmonyOS.

Planowanie i projektowanie aplikacji mobilnych Katowice

Zapewniamy pełne wsparcie i doradztwo w planowaniu funkcji oraz architektury aplikacji mobilnych, także w formie specyfikacji technicznych.

 

Pomagamy w opracowaniu projektów graficznych i interaktywnych prototypów zgodnie z aktualnymi standardami UX i UI.

omawianie aplikacji mobilnej przez zespół z Katowic

Wdrożenia aplikacji mobilnych Katowice

Implementujemy logikę aplikacji mobilnych oraz kolejne ekrany. Dodajemy funkcjonalności oraz integracje z zewnętrznymi interfejsami API.

 

Przed publikacją wersji produkcyjnej przeprowadzamy szereg testów.

wdrożenie aktualizacji aplikacji mobilnych

Rozwój i wsparcie aplikacji mobilnych w Katowicach

Rozszerzamy aplikacje o nowe funkcje, aktualizujemy ich wygląd oraz integrujemy je z innymi systemami, np. aplikacjami webowymi lub platformami e-commerce.

 

Dla aplikacji, które wymagają większego wsparcia oferujemy stałą lub okresową opiekę 24/7.

rozwój aplikacji mobilnej

Potencjał aplikacji mobilnych w biznesie

ZAANGAŻOWANIE UŻYTKOWNIKÓW

Dane z raportu Digital 2023 wykazują, że użytkownik urządzeń mobilnych spędza na nich średnio 5h 3 min dziennie z czego 92,3% czasu jest poświęca na korzystanie z aplikacji mobilnych. Jeszcze w roku 2022 czas korzystania z urządzeń mobilnych był o 37 minut krótszy względem roku 2023.

POPULARNOŚĆ APLIKACJI ANDROID I iOS

W roku 2023 użytkownicy urządzeń mobilnych instalowali aplikacje 260 mld razy. Jest to 2% więcej niż w roku 2022. Obecnie na rynku systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych dominują Android 73,6% oraz iOS 25,2%. Mimo kolosalnej różnicy udziału w rynku przychody generowane przez użytkowników iOS są nie różnią się znacząco od tych generowanych przez użytkowników Androida. Pozostałe systemy operacyjne notują ~1% udziału.

sopchy pattern
programiści Sopchy

5 rzeczy które warto wiedzieć o aplikacjach #Katowice

Tworzenie aplikacji mobilnych to złożony proces, składający się z kilku etapów. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych kwestii, o których warto pamiętać podczas planowania, wyceny i realizacji projektu.

1. Opracowanie specyfikacji aplikacji mobilnej

Tworzenie specyfikacji to kluczowy etap, który ma bezpośredni wpływ na całość prac programistycznych nad aplikacją. Specyfikacja techniczna zawiera szczegółowe informacje, takie jak cel aplikacji, opis grupy docelowej oraz listę funkcjonalności. Dobrze przygotowana specyfikacja usprawnia organizację pracy oraz minimalizuje błędy i zmiany na etapie planowania. Ułatwia także dokładne określenie budżetu i czasu realizacji projektu.

2. Wybór technologii do budowy aplikacji

Wybór technologii zależy od rodzaju aplikacji, jej przeznaczenia oraz budżetu. Podstawowe czynniki, które brane są pod uwagę to także to wydajność, funkcjonalność, elastyczność, skalowalność oraz możliwość rozwoju. Zwykle rekomendujemy wykorzystanie popularnych technologii, które zapewniają stabilność, bezpieczeństwo i możliwość rozbudowy.

3. Optymalizacja wydajności aplikacji webowych i mobilnych

Na czas ładowania aplikacji wpływają głównie jej wydajność oraz konfiguracja i zasoby infrastruktury. Procesy, które są źle zoptymalizowane mogą obciążać infrastrukturę i tym samym zwiększyć koszty utrzymania. Dlatego kluczowe jest odpowiednie zaprojektowanie architektury aplikacji oraz optymalizacja kodu.

4. Metodyka pracy nad aplikacjami preferowana w Software House Sopchy

Stosujemy metodykę Scrum/Agile, która pozwala na szybkie i elastyczne realizowanie projektów. Proces ten polega na zebraniu listy funkcji w formie specyfikacji technicznej, ustaleniu priorytetów i rozłożenia prac na sprinty, które trwają od 1 do 4 tygodni. Wspólnie ustalamy cszęstotliwość statusów, podczas których informujemy o postępach prac i ustalamy nowe priorytety.

5. Marketing dla aplikacji mobilnych i webowych

Po wdrożeniu aplikacji ważne jest jej promowanie, aby dotarła do szerokiego grona użytkowników. Można to osiągnąć poprzez reklamy w sklepach z aplikacjami, kampanie w mediach społecznościowych oraz promocję na innych kanałach marketingowych, takich jak strona internetowa czy YouTube. Skuteczna reklama powinna być dostosowana do grupy docelowej oraz jej potrzeb i preferencji.