Facebook Pixel
Sopchy logo blackSopchy logo whiteFirma wdrażająca system informatyczny ERP

Dlaczego warto wdrożyć system ERP i CRM?

Czym charakteryzują się systemy informatyczne typu ERP i CRM?

ERP i CRM to ogólnie mówiąc rodzaje systemów, które wspomagają centralizację danych (ERP) oraz obsługę klienta (CRM). Jedną z ich zalet jest to, że można korzystać z nich z dowolnego miejsca, na laptopie, smartfonie lub tablecie, co jest dużym ułatwieniem szczególnie w pracy zdalnej. W poniższym artykule dowiesz się czym różnią się te dwa systemy, a także kiedy warto zdecydować się na ich wdrożenie.

System zarządzania ERP

ERP (ang. Enterprise resource planning) to oprogramowanie, które usprawnia i integruje zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne procesy biznesowe. System ERP może zarządzać procesami sprzedażowymi, analitycznymi, sprzedażowymi oraz wieloma innymi. Dzięki temu rozwiązaniu można tak naprawdę zintegrować wszelkie segmenty przedsiębiorstwa i kierować nimi z poziomu jednej bazy danych. Dedykowany system ERP jest rekomendowany dla małych i dużych dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw, które zarządzają stosunkowo dużą ilością informacji.

System zarządzania CRM

CRM (Customer Relationship Management) jest to rozwiązanie, które pozwala na efektywną komunikację z klientem na każdym etapie współpracy. System CRM to baza danych, w których możemy umieścić wszystkie niezbędne informacje o kliencie, takie jak dane kontaktowe czy historia współpracy i jej dokumentacja. Zebrane dane umożliwiają stworzenie profilu klienta, dzięki któremu będziemy mogli zoptymalizować obsługę klienta i spersonalizować dalsze kroki współpracy. System CRM jest polecany firmom usługowym, które skupiają się tworzeniu pozytywnych i długotrwałych relacji z klientami.

Dedykowane systemy ERP i CRM unowocześniają i automatyzują pracę w Twojej firmie oraz zapewnią jej stabilny rozwój. Poprawiają wydajność pracowników i jakość obsługi klienta. Aby uzyskać skuteczne wsparcie dla indywidualnego modelu Twojego biznesu pamiętaj, że podstawą systemu zarządzającego jest jego bezpieczeństwo oraz elastyczność, aby mógł idealnie dopasowywać się do Twoich potrzeb w kolejnych latach.