Facebook Pixel
Sopchy logo blackSopchy logo whiteKobieta prowadząca swoje sklepy internetowe.

Audyt wydajności i UX

Przyśpiesz swój projekt i zadbaj o doświadczenia użytkownika.

Zakres audytu wydajności i UX

1. Wywiad

To jeden z najważniejszych etapów, w którym chcemy poznać bliżej przeznaczenie i funkcjonalności Twojego projektu, a także dowiedzieć się więcej o występujących problemach.

2. Analiza kodu

Zweryfikujemy Twoją aplikację lub sklep pod kątem technicznym. Przeanalizujemy kluczowe procesy w kodzie, ocenimy czy znajdują się w nim funkcje, które należy zoptymalizować lub zabezpieczyć.

3. Analiza infrastruktury

Ocenimy czy wykorzystywany serwer posiada odpowiednią moc obliczeniową, poprawną konfigurację oraz czy występują procesy, które zmniejszają jego wydajność.

4. Analiza UX

Spojrzymy na Twój projekt okiem użytkownika, zwracając szczególną uwagę na intuicyjność i walory estetyczne, które świadczą o atrakcyjności projektu i wygodzie jego użytkowania.

5. Raport

Podsumujemy nasze obserwacje i wnioski w szczegółowym raporcie, w którym wskażemy błędy krytyczne związane z kodem projektu, infrastrukturą oraz UX.

6. Rekomendacje

W oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie zasugerujemy najkorzystniejsze i sprawdzone rozwiązania, dzięki którym Twój projekt będzie bardziej wydajny w każdym aspekcie.

Kiedy warto przeprowadzić audyt wydajnościowy i UX?

Przeprowadzenie audytu wydajnościowego i UX z reguły nie jest czynnością profilaktyczną. Poniżej znajdziesz najczęstsze powody, dla których należy pomyśleć o zleceniu audytu.

1. Klienci zgłaszają problemy techniczne

Jeśli klienci zgłaszają do Ciebie problemy techniczne związane z aplikacją lub sklepem to znak, że niektóre funkcje mogą działać niepoprawnie. Ważne jest, aby zawsze dokładnie weryfikować wszelkie zgłaszane problemy. Pamiętaj, iż z reguły jedynie mała część użytkowników zgłosi problem, a znaczna większość zrezygnuje z Twoich usług bez pozostawienia żadnej informacji.

2. Pomimo reklamy użytkownicy nie dokonują zakupów lub nie rejestrują się w aplikacji

Jeśli podejmujesz odpowiednie działania marketingowe, Twoja oferta jest atrakcyjna, a mimo wszystko nie masz klientów to czas na to, aby zweryfikować czy Twój projekt działa poprawnie. Zdarza się, że mimo sporego zainteresowania usługą lub produktem niewielu klientów dokonuje transakcji ze względu na aspekt techniczny aplikacji lub sklepu.

3. Planujesz modernizację swojej aplikacji lub sklepu internetowego

Jeżeli planujesz wprowadzenie większych zmian w swojej aplikacji lub sklepie internetowym zastanów się jakie kluczowe aspekty zmienić w pierwszej kolejności. Warto przed podjęciem decyzji przeprowadzić szczegółowy audyt i dopracować kwestie mające największy wpływ na bezpieczeństwo oraz cały proces zakupu.

4. Planujesz dużą kampanię reklamową

Marketing jest bardzo ważny, ale planując kampanię zastanów się czy środki zainwestowane w reklamę zwrócą się szybciej, gdy dopracujesz swoją aplikację lub sklep internetowy. W skali roku koszt reklamy jest z reguły dużo większy niż cena projektu, a reklama bez dopracowanej aplikacji lub sklepu może okazać się mało skuteczna. Jest to swego rodzaju "łańcuch" w którym każde ogniwo musi być mocne.

5. Ile kosztuje przeprowadzenie audytu?

W przypadku stron internetowych koszt przeprowadenia audytu zaczyna się od 500 zł netto. Dla sklepów internetowych cena minimalna wynosi 1000 zł netto. Z kolei koszt audytu aplikacji to minimum 2000 zł netto. Każde zapytanie wyceniamy indywidualnie w zależności od wykorzystanej technologii i poziomu skomplikowania projektu.

Masz pytania? Zostaw numer, oddzwonimy.